Ferrari se proti Vettelově penalizaci neodvolá. Mohlo by ale požádat o přezkum?

Ferrari zvažovalo, že se odvolá proti penalizaci, kterou dostal Sebastian Vettel ve Velké ceně Kanady.
Ferrari se proti Vettelově penalizaci neodvolá. Mohlo by ale požádat o přezkum?

Pokud se tým formule 1 odvolá, FIA sestaví odvolací soud. Tímto způsobem řešil odvolací soud případ diskvalifikace Romaina Grosjeana v loňské Velké ceně Itálie.

Problém je, že podle pravidel není možné se odvolat proti časovému trestu, který Vettel v závodě dostal. Soud by se odvoláním hned odmítl zabývat.

Termín pro odvolání je 96 hodin, takže vyprší dnes ve 21:51. Podle BBC se však Ferrari nakonec proti penalizaci neodvolá. 

Může požádat o přezkum

Podle Motorsport.com může ale Ferrari požádat FIA o přezkoumání rozhodnutí. Lhůta pro podání žádosti je v tomto případě dva týdny, takže do Grand Prix Francie. FIA by v takovém případě svolala (zřejmě prostřednictvím telekonference) stewardy z Kanady. Případně může určit náhradníky.

Na rozdíl od odvolání je tento postup možný. Má však háček. Ferrari musí dodat „nové skutečnosti“. Mohlo by jít například o telemetrická data, která by na průběh incidentu vrhla jiné světlo. 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Moře zájemců a omezený počet míst: jak se skládá startovní listina Le Mans?

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00