Ferrari se opravuje: Montezemolo Vettela přímo nevyloučil

Tým Ferrari korigoval reakce na spekulace o přestupu Sebastiana Vettela do Maranella. Popřelo, co popřel prezident Luca di Montezemolo.
Ferrari se opravuje: Montezemolo Vettela přímo nevyloučil

Téma Vettelova přestupu do Ferrari včera znovu nastartovala BBC, když oznámila, že podle jejích zdrojů uvnitř italské stáje existuje dohoda o přestupu německého jezdce v roce 2014. Její aktivace má však být podmíněna výkonnostní klauzulí.

Ve stejnou dobu zveřejnilo Ferrari na svých stránkách rozhovor se svým prezidentem, ve kterém jasně uvedlo: "Co se týče dlouhodobé budoucnosti, Montezemolo odpověděl těm, kdo se ptali na šanci, že uvidí Adriana Neweyho a Sebastiana Vettela v červeném: ´Dnes problémem nejsou jezdci. Rok 2013 teprve bude, ale já nechci mít dva kohouty na jednom smetišti. Radši chci dva jezdce, kteří závodí pro Ferrari, a ne pro sebe.´"

"´Nechci problémy s rivalitou, neměli jsme je mezi Schumacherem a Irvinem, mezi Schumacherem a Barrichellem, mezi Alonsem a Massou, mezi Massou a Schumim nebo mezi Massou a Räikkönenem.´"

Montezemolo tedy hovořil o dvou kohoutech na stejném smetišti v reakci na přímou otázku o Vettelovi. To média tedy logicky interpretovala jako popření možnosti jeho příchodu do Ferrari.

Později v pondělí se ale přihlásil ještě tak zvaný Horse Whisperer, což je fiktivní charakter, jehož Ferrari používá k neformálním a často politicky nekorektním komentářům. Horse Whisperer se vysmál médiím, že jdou z extrému do extrému, a popřel, že by Montezemolo přímo vyloučil Vettela.

Vyjádření o dvou kohoutech na stejném smetišti podle něj byla obecnou formulací na téma jezdecké politiky Ferrari. "Tu větu okamžitě přebralo mnoho zdrojů, přičemž mnoho z nich chvíli předtím napsalo pravý opak, jako popření možného partnerství mezi Alonsem a Vettelem, které zůstává zcela hypotetické. Je lepší to zdůraznit, aby někdo nevyužil chudáka Horse Whisperera."

"Je to škoda, protože Montezemolo pouze formuloval princip, nic víc, nic míň. U Ferrari bude prostor pro kohokoliv, kdo prokáže, že má talent na řízení červeného vozu a na práci v harmonii s týmem a pro něj."

Diskuze (70) Další článek: Hülkenberg bude příští rok závodit pro Sauber
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30