Ferrari se nevzdává. Neradi vyhráváme snadno, říká Arrivabene

Ferrari nezažívá úplně ideální vstup do sezóny. Vzdávat se ale rozhodně nechce.
Ferrari se nevzdává. Neradi vyhráváme snadno, říká Arrivabene

Technické problémy na jednom či druhém voze v prvních dvou závodech, vzájemná kolize v Číně a konec v prvním kole pro Vettela v Rusku. Ferrari začíná bodově na Mercedes ztrácet.

Arrivabene se ale vzdávat nehodlá. „Kdybych měl stanovit mistrovství v tomto roce, tak nejsme ten typ týmu, který vyhrává rád pohodlně,“ uvedl pro Motorsport.com.

Pohár konstruktérů

  • Mercedes: 157 bodů
  • Ferrari: 76 bodů

Šampionát jezdců

  • Rosberg: 100 bodů
  • Räikkönen: 43 bodů
  • Vettel: 33 bodů

„Těšíme se na velkou výzvu… a v pořádku, co se stalo, je součástí závodního příběhu. Měli jsme problém se software u Sebastiana a s turbem u Kimiho, ale nebyla to smůla. Vždy je to lidská chyba.“

Podle šéfa Scuderie je lepší mít podobné problémy nyní než v průběhu sezóny.

„Šampionát: nevzdáváme ho. Nechci, aby ho tým vzdal. Od teď chceme vynaložit veškerou svou energii. Máme 17 závodů, takže pokud vyhrajeme 12, mohou vyhrát dalších 5 a můžeme bojovat! Ale teď vážně: není to konec a vzdát se nehodláme.“

Kvjatovo sestřelení Vettela ale nebyl jediný „problém“ v Rusku. Scuderia dostala od Mercedesu slušně „naloženo“ a to přesto, že připravila vylepšení své pohonné jednotky. Arrivabene ale říká, že není důvod k panice, další okruhy sednou maranellské stáji více.

„Za prvé, nesmíme dělat žádné další chyby. Za druhé věřím, opravdu věřím, že od teď můžeme podávat mnohem lepší výkony, než jaké jsme podávali dosud. Je to s ohledem na vlastnosti okruhů, které jsou před námi a na žetony, které jsme použili. Ve Španělsku nám to pomůže více, než jak jsme viděli v Rusku. Ale samozřejmě ostatní nespí a nečekají na nás.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestonovi se nelíbí žádný z ochranných oblouků

17:03 | Tento týden nás čeká: ve středu představení nového vozu Ferrari, v pátek pak v 6:30 prezentace vozu Haasu v boxové uličce v Bahrajnu. Od pátku do neděle pak předsezónní testy.
15:59 | F1 TV Pro nabízí aktuálně slevu 25 %.
5. března | Pandemie ovlivňuje WEC. Po odkladu Le Mans na srpen (aby tam mohli fanoušci) se posouvá start sezóny. Začne 1. května ve Spa, 13. června se pak pojede v Algarve.
5. března | V Baku se pojede bez fanoušků