Ferrari se nevzdává. Neradi vyhráváme snadno, říká Arrivabene

Ferrari nezažívá úplně ideální vstup do sezóny. Vzdávat se ale rozhodně nechce.
Ferrari se nevzdává. Neradi vyhráváme snadno, říká Arrivabene

Technické problémy na jednom či druhém voze v prvních dvou závodech, vzájemná kolize v Číně a konec v prvním kole pro Vettela v Rusku. Ferrari začíná bodově na Mercedes ztrácet.

Arrivabene se ale vzdávat nehodlá. „Kdybych měl stanovit mistrovství v tomto roce, tak nejsme ten typ týmu, který vyhrává rád pohodlně,“ uvedl pro Motorsport.com.

Pohár konstruktérů

  • Mercedes: 157 bodů
  • Ferrari: 76 bodů

Šampionát jezdců

  • Rosberg: 100 bodů
  • Räikkönen: 43 bodů
  • Vettel: 33 bodů

„Těšíme se na velkou výzvu… a v pořádku, co se stalo, je součástí závodního příběhu. Měli jsme problém se software u Sebastiana a s turbem u Kimiho, ale nebyla to smůla. Vždy je to lidská chyba.“

Podle šéfa Scuderie je lepší mít podobné problémy nyní než v průběhu sezóny.

„Šampionát: nevzdáváme ho. Nechci, aby ho tým vzdal. Od teď chceme vynaložit veškerou svou energii. Máme 17 závodů, takže pokud vyhrajeme 12, mohou vyhrát dalších 5 a můžeme bojovat! Ale teď vážně: není to konec a vzdát se nehodláme.“

Kvjatovo sestřelení Vettela ale nebyl jediný „problém“ v Rusku. Scuderia dostala od Mercedesu slušně „naloženo“ a to přesto, že připravila vylepšení své pohonné jednotky. Arrivabene ale říká, že není důvod k panice, další okruhy sednou maranellské stáji více.

„Za prvé, nesmíme dělat žádné další chyby. Za druhé věřím, opravdu věřím, že od teď můžeme podávat mnohem lepší výkony, než jaké jsme podávali dosud. Je to s ohledem na vlastnosti okruhů, které jsou před námi a na žetony, které jsme použili. Ve Španělsku nám to pomůže více, než jak jsme viděli v Rusku. Ale samozřejmě ostatní nespí a nečekají na nás.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestonovi se nelíbí žádný z ochranných oblouků

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10