Ferrari se může hodně zlepšit, ale na Mercedes to stačit nemusí

Představitelé Scuderie jsou si jistí, že má F14 T nemalé výkonnostní rezervy. Ale pokud se bude Mercedes zlepšovat jako doposud, výhodu nemusí nikdy ztratit.
Ferrari se může hodně zlepšit, ale na Mercedes to stačit nemusí

Mercedes letos udává tempo a všichni se s ním poměřují. „V testech a prvních dvou závodech vypadali silně, ale jsem si jistý, že my dosáhneme velkých pokroků,“ řekl Räikkönen.

„Bodově celkem dost ztrácím, ale to se za nových pravidel může všechno změnit. Máme za sebou jen dva závody, maximálně se snažíme. Snažíme se zlepšit, ale není snadné je dohnat. Nevzdáme to. Víme, v čem se potřebujeme zlepšit, a jsem si jistý, že se nám to podaří.“

Räikkönen dostane v Bahrajnu na míru šité nové díly

Räikkönen dostane v Bahrajnu na míru šité nové díly

Jestli bude zlepšení Ferrari stačit, zůstává otázkou. „Po testech bylo zřejmě, že má Mercedes náskok,“ vysvětloval šéf maranellské stáje Stefano Domenicali. „Ostatní se zdáli vyrovnaní, takže klasifikace z Austrálie a Malajsie nebyla překvapením. Pokud si Mercedes udrží tempo, bude těžké je dohnat.“

Kromě výkonnějšího auta potřebuje Räikkönen také úpravy, které přizpůsobí chování F14 T jeho požadavkům. Pozměněné zavěšení předních kol dostane už v Bahrajnu, ale úspěch není zaručený.

„Je tu mnoho věcí ve všech oblastech, které je třeba vylepšit, ale máme ty správné lidi a nástroje, abychom to vyřešili,“ komentoval. „Ale tyto věci se neřeší snadno a jsem si jistý, že to chvíli potrvá. Ale víme, kde chceme být a co máme za cíl. A jsem si jistý, že se nám to podaří.“

Další článek: Fotogalerie: Přípravy na Grand Prix Bahrajnu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10