Ferrari se má stále na pozoru, nejrychlejší je podle něj Red Bull

Navzdory druhému vítězství v letošní sezóně a vedení v poháru jezdců není Ferrari ani trochu v klidu. Ví, že pořád nemá nejrychlejší auto.
Ferrari se má stále na pozoru, nejrychlejší je podle něj Red Bull

"Vůz je na jiné úrovni, než byl na začátku sezóny, ale pořád není nejrychlejší," konstatoval po závodě ve Valencii šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Podle mě je Red Bull, který jsme viděli tento víkend, nejrychlejší, co se týče čisté výkonnosti. V závodě pohodlně vedl, měl velmi dobrou rychlost."

Red Bull si do Valencie přivezl mimo jiné novou podlahu, upravené bočnice a zadní zavěšení. Domenicali soudí, že tým úřadujících mistrů udělal velký skok vpřed.

"Tento víkend se jim podařilo něco velmi dobrého, auto vylepšili. Měli problémy se spolehlivostí, ale my podle mě výkonnostně nejsme na úrovni, na které bychom být měli," pokračoval Domenicali.

V Maranellu proto vědí, že je čeká hodně práce. "Těchto 25 bodů nám určitě nestoupne do hlavy. Dobře víme, že se situace může v mžiku změnit. Musíme dál pracovat na zlepšování vozu, protože stále není na úrovni, na jaké chceme," uzavřel šéf Ferrari.

Další článek: Přehled penalizací z Valencie: Kdo, kdy a hlavně proč