Ferrari se loni zajímalo o Neweyho, ten je ale spokojený u Red Bullu

Šéfkonstruktér Red Bullu Adrian Newey by mohl pracovat u jakéhokoli týmu formule 1, včetně Ferrari. Působiště ale změnit nehodlá.
Ferrari se loni zajímalo o Neweyho, ten je ale spokojený u Red Bullu

Newey přestoupil z McLarenu do Red Bullu na začátku roku 2006 a od té doby vede vývoj vozů v Milton Keynes. Poté, co s Williamsem a McLarenem získal tituly v 90. letech, se na výsluní znovu vrátil v roce 2009, opět totiž dokázal využít velkých změn v pravidlech. Na titul to ale tehdy ještě nestačilo, ovšem loni už slavil s Red Bullem vítězství v obou šampionátech a podle všeho postavil velmi dobré auto i pro letošní sezónu.

"Adrian je jeden z nejlepších, jestli ne ten nejlepší ve formuli 1," poslal poklonu britskému konstruktérovi šéf Ferrari Stefano Domenicali prostřednictvím Gazzetty dello Sport. "Hodně vtipkujeme o této možnosti (příchodu Neweyho do Ferrari), ale mám dojem, že je spokojený v Anglii a že zůstane u Red Bullu."

Podle BBC kontaktovalo Ferrari Neweyho loni dvakrát telefonicky a snažilo se zjistit, jestli by neměl zájem přestoupit do Maranella. Newey dal ale jasně najevo, že nikoliv, takže nedošlo ani na diskuzi o možném platu. Podle neověřených informací mu rakouský výrobce nápojů platí 10 miliónů dolarů ročně.

"Jsem velmi spokojený u Red Bullu," potvrdil Newey v letošním dřívějším rozhovoru pro F1 Racing. "Lichotí mi, když lidé vysoko hodnotí moji práci, ale to není důvod, proč každé ráno vstávám. Dělám to proto, že si užívám výzvy v designu formule 1."

"V minulosti jsem měl nabídky od Ferrari a vážně jsem je zvažoval. Ale formule 1 je sport lidí, ne značek. Pracovat pro Ferrari jen proto, že je to Ferrari, mě neláká."

Když Red Bull nedávno oznámil prodloužení smlouvy se Sebastianem Vettelem do roku 2014, dodal, že kontrakty prodloužil několika dalším klíčovým lidem, mezi které by měl patřit také Newey.

"Je pochopitelné, proč by týmy formule 1 mohly mít zájem o Adriana, ale on si hodně užívá života u Red Bullu a jsem si jistý, že tu v příštích letech zůstane," uvedl šéf mistrovské stáje Christian Horner.

Další článek: Ecclestone: FIA je vtip, pravidla bychom si měli psát sami s týmy