Ferrari se kvůli Vettelovi obrátilo na FIA, ta žádný problém nevidí

Předjetí Jean-Erica Vergneho Sebastianem Vettelem v Brazílii bylo podle FIA zcela v souladu s pravidly, takovou odpověď dostane i Ferrari.
Ferrari se kvůli Vettelovi obrátilo na FIA, ta žádný problém nevidí

Ferrari dnes potvrdilo, že se písemně obrátilo na Mezinárodní automobilovou federaci s žádostí o vyjasnění situace, ve které Vettel předjel Vergneho na zadní rovince během brazilské GP.

Německému závodníkovi v té chvíli signalizoval volant žluté vlajky a na začátku inkriminované rovinky taktéž svítila žlutá vlajka. FIA ale potvrdila, že na výjezdu z boxů po levé straně trati mával maršál zelenou vlajkou, takže Vettelův předjížděcí manévr byl zcela legální.

Zelená vlajka svítila také ještě před čtvrtou zatáčkou, ale prioritu má první signál, což byla zelená vlajka v rukou maršála u výjezdu z pit lane. Vettel předjel až za ní, takže není co řešit, FIA to oznámila Autosportu.

Že Vettelovi dál svítila na volantu žlutá, je chybou či spíše nedostatkem systému signalizace, přednost mají v takových případech vlajky maršálů.

Další článek: Protest proti Vettelovi by byl neúspěšný, míní Webber

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.