Ferrari se chystá vstoupit na burzu

Ferrari se podle Reuters chystá k jednomu z posledních kroků před vstupem na burzu a to v době, kdy automobilový sektor čelí krizi.
Ferrari se chystá vstoupit na burzu

Podle některých informací možná už dnes oznámí Ferrari cenové rozpětí před vstupem na akciovou burzu v New Yorku. K prodeji bude následně 10 procent akcií maranellské automobilky.

Dnes je situace taková, že 90 % akcií vlastní FIAT a 10 % Piero Ferrari. Po odchodu Montezemola se ale začala připravovat odluka Ferrari od FIATu. Desetina společnosti půjde na burzu, zbytek si na začátku příštího roku rozdělí akcionáři FCA.

IPO Ferrari přichází v době, kdy automobilovým trhem otřásá skandál Volkswagenu. Podle některých analytiků by byl logický odklad. Na druhou stranu akcie FCA na milánské burze včera rostly o 5 %.

Diskutuje se také nad celkovou hodnotou Ferrari. Pracovat s obratem nemá moc smysl, cílem bude patrně prodávat akcie Ferrari jako akcie výrobce luxusního zboží. Marchionne dříve mluvil o částce nejméně 10 miliard euro. Analytici odhadovali hodnotu Ferrari na 5 až 10 miliard, ale skutečnost nakonec bude zřejmě opravdu u horní hranice odhadu. Ferrari hraje do karet také to, že o akcie bude nepochybně velký zájem.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Button by mohl v F1 zůstat ještě pár let

12:18 | Velká cena Japonska letos začne o hodinu dříve (13:10), což bude v 6:10 našeho času.
28. ledna | Mercedes už nastartoval motor ve svém voze..
28. ledna | Haas představí nový vůz v den testů v 8:00.
27. ledna | Eric Boullier na Paul Ricardu povýšil. Nyní je už výkonným ředitelem francouzské GP.