Ferrari se bude v Suzuce spoléhat na KERS a umění svých jezdců

Po technické stránce zaostává.
Ferrari přerušilo v Singapuru šňůru deseti závodů s bodovým ziskem a konstatovalo, že vůz zkrátka nestačil na konkurenci. Od GP Maďarska se specifikace F60 nemění, což Italové připomínají v každé tiskové zprávě. Věří však, že Suzuka nabídne díky svým vlastnostem příležitost na dobrý výsledek.

"I když technická výhoda není na jejich straně, dá se spolehnout na to, že bude třeba s oběma našimi jezdci v Suzuce počítat," uvádí Scuderia ve své zprávě před GP Japonska.

"Japonský okruh bývá zmiňován spolu se Spa-Francorchamps jako trať, která představuje skutečnou zkoušku jezdeckých dovedností. Před pár týdny vyhrál Kimi belgickou GP navzdory nepříznivým vyhlídkám a neměl to snadné, protože na něj až do vlajky tvrdě tlačil Giancarlo Fisichella, který skončil druhý se svým předchozím týmem, než přišel do Scuderie."

Ferrari také doufá, že znovu získá určitou výhodu díky KERS. Posun vpřed by měl být možný hned po startu závodu a pokud díky KERS nebudou moci jezdci předjíždět, měli by alespoň být schopní bránit své pozice.

"Suzuka je velmi náročná, především z technického hlediska, hlavně v oblasti aerodynamiky," řekl Kimi Räikkönen. "Potřebujete hodně přítlaku a upřímně, my ho nemáme dost na boj o přední místa. Ale i tak uděláme vše pro to, abychom maximálně využili svůj potenciál."

Ferrari chce do konce sezóny ubránit třetí pozici v šampionátu konstruktérů, ale po Singapuru disponuje už jen tříbodovým náskokem před McLarenem.
Další článek: Formule 1 se pomalu připravuje na formát HD