Ferrari se během Velké ceny Itálie na chvíli vrátilo v čase do minulosti

Tým přišel o veškerou techniku na boxové zídce a prakticky tak oslepl a oněměl zároveň. Závodní inženýři nemohli komunikovat s jezdci ani s lidmi v Maranellu.
Ferrari se během Velké ceny Itálie na chvíli vrátilo v čase do minulosti

Ferrari se na domácí půdě potýkalo s velkými technickými problémy. Ty nejprve v sobotu odpoledne poškodily Fernanda Alonsa a stály jej dost možná umístění v první řadě na startovním roštu. Pak se ale Italům v samotném závodě přihodilo něco, co už nebývá tak často k vidění. Stáji na chvíli vypovědělo službu všechno vybavení, které se nacházelo na boxové zídce, a to v ten nejméně vhodný okamžik.

"V uplynulých dnech jsme měli na voze mnoho různých problémů se spolehlivostí a dnes se k nim přidal další, tentokrát s garážovým vybavením. To znamenalo, že jsme byli prakticky slepí. Neměli jsme telemetrii ani televizi na boxové zídce ani spojení s garáží v Maranellu. A to všechno v jedné z klíčových částí závodu, protože jsme plánovali zastávku v boxech," popsal celou situaci technický ředitel Ferrari Pat Fry.

"Měli jsme trochu problém s komunikací. Bylo to, jako bychom se vrátili zpět v čase do doby, kdy ještě nebylo všechno tohle vybavení dostupné."

Neobvyklá situace si žádá neobvyklá řešení, a tak když se potřebovali inženýři na okruhu spojit s lidmi doma v továrně, museli k tomu použít své mobily: "V jednu chvíli jsme museli mobilem zavolat do Maranella a rozhodnout se, jestli je teď ten správný moment na zastávku v boxech! Tu situaci jsme zvládli, ale věřte mi, nebyla to procházka růžovým sadem."

Další článek: Di Montezemolo: Formule 1 by se měla v některých ohledech změnit

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
17:55 | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
13:12 | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.