Ferrari se během testů podívá na kvalifikační problémy

Ferrari v Barceloně ztratilo v kvalifikaci na Mercedes a do závodu odstartovali jezdci Scuderie až ze třetí řady za oběma Red Bully. V úterý začínají v Barceloně testy a Ferrari už ví, na co se zaměřit.
Ferrari se během testů podívá na kvalifikační problémy

Týmy ve Španělsku zůstávají a totéž platí pro část jezdců. V úterý a ve středu se totiž uskuteční první ze dvou letošních sezónních testů. Do vozu Ferrari usedne v úterý Sebastian Vettel. Ferrari se bude pokoušet vyřešit své problémy z kvalifikace.

„Inženýři přišli na to, co se stalo,“ uvedl pro Motorsport.com Maurizio Arrivabene. „Bude potřeba provést nezbytné kontroly v úterním testu a doufám, že najdeme rychlé řešení.“

Prohlášení jezdců Ferrari po závodě

Prohlášení jezdců Ferrari po závodě

Obecně se předpokládá, že Ferrari mělo problém s pneumatikami a to v důsledku teploty trati. Arrivabene připustil, že se nejednalo o nový problém. Na některých tratích je prý větší, na některých menší.

Šéf Ferrari si zároveň myslí, že kdyby jeho jezdci odstartovali z vyšších pozic, měli by mnohem větší šanci vyhrát.

„Kdybychom měli lepší startovní pozici, myslím, že příležitost by tam byla. Stačí se podívat na časy na kolo v závodě: byli jsme rychlejší než Red Bully. Ale musím je a Maxe pochválit za skvělý závod. Prokázal je skutečně velmi vyspělým jezdcem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Zasloužil si to, říká Jos Verstappen o synově úspěchu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen