Ferrari s Vettelem v kontaktu není, do F1 chce někoho ze své akademie

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo pocítil potřebu vyvrátit všechny spekulace, které spojují Sebastiana Vettela s přestupem do Maranella.
Ferrari s Vettelem v kontaktu není, do F1 chce někoho ze své akademie

V letošní sezóně pokračuje Scuderia s Fernandem Alonsem a Felipem Massou, ale jednoho dne změna určitě přijde. Ferrari by rádo sklidilo ovoce vlastní práce s mladými talenty.

"Doufám, že přijde z jezdecké akademie Ferrari, protože to by znamenalo, že je ´top star´," řekl Montezemolo o příštím jezdci týmu. "Ferrari dává jezdcům vítězná auta. Jednou z myšlenek akademie je mít dalšího jezdce, kterého jsme si vychovali. S Vettelem vůbec nejsme v kontaktu, patří mu jen gratulace za nádhernou sezónu a skutečnost, že dokázal těžit z posledního závodu v Abú Zabí."

V nejlepší pozici u Ferrari je tedy Jules Bianchi, jenž byl prvním jezdcem akademie a v letošní sezóně plní roli záložního pilota týmu. Prioritu ale má současná jezdecká dvojice, Scuderia dělá vše pro to, aby uspěla.

"Provedli jsme reorganizaci jednotlivých týmů lidí a doufáme, že Massa bude od začátku konkurenceschopný a Alonso ve stejné formě jako loni, kdy ukázal, že je nejlepší jezdec na světě," uzavřel prezident Ferrari.

Diskuze (374) Další článek: První jízda Ferrari F150
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10