Ferrari s Vettelem v kontaktu není, do F1 chce někoho ze své akademie

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo pocítil potřebu vyvrátit všechny spekulace, které spojují Sebastiana Vettela s přestupem do Maranella.
Ferrari s Vettelem v kontaktu není, do F1 chce někoho ze své akademie

V letošní sezóně pokračuje Scuderia s Fernandem Alonsem a Felipem Massou, ale jednoho dne změna určitě přijde. Ferrari by rádo sklidilo ovoce vlastní práce s mladými talenty.

"Doufám, že přijde z jezdecké akademie Ferrari, protože to by znamenalo, že je ´top star´," řekl Montezemolo o příštím jezdci týmu. "Ferrari dává jezdcům vítězná auta. Jednou z myšlenek akademie je mít dalšího jezdce, kterého jsme si vychovali. S Vettelem vůbec nejsme v kontaktu, patří mu jen gratulace za nádhernou sezónu a skutečnost, že dokázal těžit z posledního závodu v Abú Zabí."

V nejlepší pozici u Ferrari je tedy Jules Bianchi, jenž byl prvním jezdcem akademie a v letošní sezóně plní roli záložního pilota týmu. Prioritu ale má současná jezdecká dvojice, Scuderia dělá vše pro to, aby uspěla.

"Provedli jsme reorganizaci jednotlivých týmů lidí a doufáme, že Massa bude od začátku konkurenceschopný a Alonso ve stejné formě jako loni, kdy ukázal, že je nejlepší jezdec na světě," uzavřel prezident Ferrari.

Další článek: První jízda Ferrari F150