Ferrari s rozhodnutím stewardů nesouhlasí

Podle závěrů sportovních komisařů byl souboj mezi Verstappenem a Leclercem závodním incidentem a jednoznačná vina nebyla na žádné straně. Ferrari s tímto rozhodnutím nesouhlasí.
Ferrari s rozhodnutím stewardů nesouhlasí

„Názor a postoj Ferrari jsou nadále takové, že jsme přesvědčeni, že je to špatné rozhodnutí,“ řekl Binotto. „Takový je náš vlastní názor.“

Šéf Scuderie potvrdil, že na rozdíl od Kanady, se tentokrát Ferrari odvolávat nebude. „Existuje cesta, ale naše rozhodnutí je to pro dobro sportu nedělat,“ řekl pro AS.

„Poklona Verstappenovi, odjel skvělý závod, stejně jako Charles. Nejsme spokojeni, protože pravidlo je jasné. Charles byl donucen opustit trať. Celkově to ale byl dobrý souboj. Z tohoto hlediska byla grand prix opravdu dobrá. Akceptujeme to, co se dnes stalo.“

Na rozhodnutí stewardů se čekalo tři hodiny. Výsledky se nemění, Verstappen bez trestu

Na rozhodnutí stewardů se čekalo tři hodiny. Výsledky se nemění, Verstappen bez trestu

Leclerc startoval na měkkých pneumatikách. Verstappen na středních. Binotto si však nemyslí, že by tým udělal ve strategii chybu. „Verstappen měl výhodu novějších pneumatik, ale my museli reagovat na zastávku Bottase. Naše pneumatiky byly na konci v dobrém stavu.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: GP Rakouska 2019: Nejrychlejší kola a strategie

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.