Ferrari s námi hraje hru, zlobí se Red Bull

Red Bullu se nelíbí, že mu chce Ferrari dodávat rok staré motory.
Ferrari s námi hraje hru, zlobí se Red Bull

Helmut Marko obviňuje Ferrari z toho, že s Red Bullem hraje hru. Red Bullu se nelíbí, že mu chce Ferrari dodávat v příštím roce letošní motor, zatímco Haas a Sauber mají dostat novou specifikaci.

Motorsport.com v této souvislosti uvádí, že se stále jedná o tom, že by vývoj pohonných jednotek také v příštím roce probíhal po celou sezónu. Letos je tomu tak z toho důvodu, že FIA poněkud zapomněla dát do pravidel datum homologace.

Pravidla pro příští rok se už ale měnit tak jednoduše nedají, je potřeba souhlas všech. Pokud Red Bull nedostane motor, jaký má tovární Ferrari, mohl by rozhodnutí zablokovat. Vývoj pohonných jednotek by potom musel skončit na konci února. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Dennis a Button hrají poker

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.