Ferrari prý kvůli problému s korelací ztrácí 3 desetiny. Bohužel to není pravda, říká Binotto

Paddockem F1 se šířila spekulace, že Ferrari našlo problém s korelací dat mezi aerodynamickým tunelem a tratí, která tým stál tři desetiny.
Ferrari prý kvůli problému s korelací ztrácí 3 desetiny. Bohužel to není pravda, říká Binotto

Spekulaci přinesl Mark Hughes z Motorsport Magazine. Ferrari podle něj našlo chybu, kvůli které po celou letošní sezónu ztrácelo tři desetiny. 

„Slyšel jsem to, nebo jsem alespoň četl tu část,“ řekl Binotto, kterého cituje RaceFans. „Není to vůbec pravda. Nemáme problémy s korelací.“

„Řekl bych dokonce bohužel, protože kdyby tomu tak bylo, možná bychom tím vyřešili část výkonu. Ale není to problém korelace.“

Binotto už dříve řekl, že Ferrari jednoduše chybí přítlak a to se pak odráží v práci se současnými pneumatikami. Řešením je série vylepšení. Nové díly (a není jich málo), přivezlo Ferrari do Francie. Na voze však zůstala jen část z nich.

Není to dokonalé, říká o nových dílech Binotto

Není to dokonalé, říká o nových dílech Binotto

Další článek: V posledním tréninku byl ve Le Castellet nejrychlejší Bottas

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.