Ferrari přiveze na Red Bull Ring upravený motor a převodovku

Týmy se připravují na restart sezóny. Ferrari přiveze na první dva závody na Red Bull Ringu upravený motor a novou převodovku.
Ferrari přiveze na Red Bull Ring upravený motor a převodovku

Od zrušené Austrálie uplynulo už hodně vody, ale z pohledu týmů o dost méně. Jako kdyby část března, duben a květen vůbec nebyly. Továrny týmů byly uzavřené, takže vývoj byl značně omezený.

Nyní se ale už v továrnách intenzivně pracuje. Motorsport.com potvrzuje dřívější spekulace, podle kterých Ferrari nepřiveze na Red Bull Ring žádné větší aerodynamické novinky.

Vůz bude koncepčně podobný Austrálii, i když některých změn dozná. Red Bull Ring je specifický mimo jiné z hlediska chlazení a to kvůli vyšší nadmořské výšce a také možným letním teplotám. Vzpomeňme na problémy Mercedesu v uplynulých letech.

Revidovaná převodovka a 15 koní k dobru

S prázdnou ale Ferrari nepřijede. Týmy měly štěstí, že se v Melbourne neodjelo ani jedno kolo. Stavy komponent jsou na nule a Grand Prix Rakouska bude prvním letošním závodem. Ferrari to umožňuje bez penalizací a vrásek na čele nasadit nový motor a převodovku.

Předpokládá se, že Ferrari reagovalo na problém, který se objevil během předsezónních testů a vyžadoval si vyztužení sestavy převodovky. 

Změny budou mít negativní vliv na aerodynamiku i hmotnost, ale u Ferrari zřejmě věří, že přínosy pevnější struktury budou větší – pokud jde o jízdní vlastnosti vozu a také vlivu na pneumatiky. 

V případě motoru se očekává, že Ferrari přinese o 15 koní více. Pravděpodobně půjde o poslední verzi motoru v letošním roce. Vývoj pohonných jednotek je totiž postupně zmrazován.

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Verstappen dal vydělat Ferrari. Koupil si nejsilnější vůz z Maranella, se kterým může na silnici

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10