Ferrari přiveze na Red Bull Ring upravený motor a převodovku

Týmy se připravují na restart sezóny. Ferrari přiveze na první dva závody na Red Bull Ringu upravený motor a novou převodovku.
Ferrari přiveze na Red Bull Ring upravený motor a převodovku

Od zrušené Austrálie uplynulo už hodně vody, ale z pohledu týmů o dost méně. Jako kdyby část března, duben a květen vůbec nebyly. Továrny týmů byly uzavřené, takže vývoj byl značně omezený.

Nyní se ale už v továrnách intenzivně pracuje. Motorsport.com potvrzuje dřívější spekulace, podle kterých Ferrari nepřiveze na Red Bull Ring žádné větší aerodynamické novinky.

Vůz bude koncepčně podobný Austrálii, i když některých změn dozná. Red Bull Ring je specifický mimo jiné z hlediska chlazení a to kvůli vyšší nadmořské výšce a také možným letním teplotám. Vzpomeňme na problémy Mercedesu v uplynulých letech.

Revidovaná převodovka a 15 koní k dobru

S prázdnou ale Ferrari nepřijede. Týmy měly štěstí, že se v Melbourne neodjelo ani jedno kolo. Stavy komponent jsou na nule a Grand Prix Rakouska bude prvním letošním závodem. Ferrari to umožňuje bez penalizací a vrásek na čele nasadit nový motor a převodovku.

Předpokládá se, že Ferrari reagovalo na problém, který se objevil během předsezónních testů a vyžadoval si vyztužení sestavy převodovky. 

Změny budou mít negativní vliv na aerodynamiku i hmotnost, ale u Ferrari zřejmě věří, že přínosy pevnější struktury budou větší – pokud jde o jízdní vlastnosti vozu a také vlivu na pneumatiky. 

V případě motoru se očekává, že Ferrari přinese o 15 koní více. Pravděpodobně půjde o poslední verzi motoru v letošním roce. Vývoj pohonných jednotek je totiž postupně zmrazován.

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Verstappen dal vydělat Ferrari. Koupil si nejsilnější vůz z Maranella, se kterým může na silnici

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00