Ferrari: Příští tři závody jsou důležité pro šampionát, potřebujeme výsledky

Aby si udrželo dobré šance na zisk titulů, potřebuje Ferrari v nadcházejících závodech stahovat Red Bull a Sebastiana Vettela.
Ferrari: Příští tři závody jsou důležité pro šampionát, potřebujeme výsledky

Ztráta Fernanda Alonsa činí 36 bodů a její případný další nárůst by byl velmi problematický.

"Naším cílem je stáhnout ztrátu na vedení v příštích třech závodech," avizoval šéf italského týmu Stefano Domenicali. "Myslím, že v Silverstonu budeme celkem konkurenceschopní, stejně jako jsme byli v minulosti na této trati, ale je třeba vzít v potaz mnoho faktorů."

"Pneumatiky? Bude hodně záležet na počasí a teplotách. Tým je v klidu a soustředěný. Víme, že musíme získat dobrý výsledek, ale na tento typ tlaku jsme zvyklí."

Po výkonnostní stránce zůstává hlavním cílem Ferrari zlepšení kvalifikací.

"Maximálně se snažíme. Naši inženýři pracují na této frontě velmi tvrdě, protože víme, že nemůžeme nechávat naše jezdce startovat vzadu na roštu, jinak bude hodně předjíždění k ničemu," upozornil Domenicali.

"Cílem je být konzistentně alespoň v prvních dvou řadách. Samozřejmě bychom rádi vždy startovali z pole position, což by všechno hodně usnadnilo a platilo by to ještě víc, když si uvědomíte potenciál našeho vozu v samotném závodě."

Další článek: McLaren se na domácí závod připravuje na Idiadě

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.