Ferrari: Příští tři měsíce budou pro šampionát klíčové

Šéf Ferrari Stefano Domenicali je přesvědčený, že kvůli příštímu roku můžeme očekávat největší úpravy vozů v příštích několika závodech, pak se situace v šampionátu stabilizuje.
Ferrari: Příští tři měsíce budou pro šampionát klíčové

Letošní první větší úpravy nasadily týmy ve Španělsku a Ferrari nevyšlo ze srovnání s konkurencí špatně. "Pro mě byl tento víkend důležitý, abychom zjistili, jaké skoky ve výkonnosti můžeme očekávat od ostatních týmů," řekl Domenicali.

"Zdá se, že se všichni zlepšili víceméně stejně. Nevidím velké změny. Když se podíváte na loňský rok, byla to úplně odlišná situace. Ve Španělsku některé týmy poskočily více. Samozřejmě vše záleží na kvalitě projektu, na kterém jste pracovali v zimě, a na kvalitě a výkonnosti prvního závodního kompletu."

Protože pravidla 2014 vyžadují velkou pozornost a jejich výsledkem budou zcela nové vozy, šéf Scuderie vidí jako klíčový vývoj, který proběhne do letní přestávky.

"Od teď do konce července uvidíte tak jeden nebo dva velké kroky ve vývoji, víc ne. Pak bych řekl, že některé týmy budou nucené začít pracovat na novém voze. Myslím, že je to opravdu klíčová fáze sezóny."

"Příští dva nebo tři měsíce opravdu uvidíme, jak na tom budeme, protože po tolika letech stabilních pravidel je čím dál těžší nacházet další výkonnost. Neříkám, že to bude nemožné, ale je to náročné pro všechny."

Další článek: Pirelli zvažuje přepracování směsí, ví ale, že tím pomůže hlavně Red Bullu

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00