Ferrari přišlo o sponzora. V Rakousku jeho loga zakryla páska

Ferrari muselo o víkendu v Rakousku řešit choulostivý problém se sponzorem.
Ferrari přišlo o sponzora. V Rakousku jeho loga zakryla páska

Ferrari přišlo o významného sponzora. Čínská společnost Weichai byla sponzorem Ferrari od roku 2013. Ještě během testů byl Weichai sponzorem maranellské stáje, ale v Rakousku jejich loga nevidíme.

K ukončení spolupráce muselo dojít na poslední chvíli. Na týmovém oblečení jezdců je totiž logo Weichai přelepeno páskou. Ferrari situaci zatím nijak nekomentovalo. 

Důvody ukončení spolupráce nejsou známé, ale italská média spekulují, že může jít o důsledky koronavirové krize, což samozřejmě dává smysl.

Weichai se věnuje vývoji a výrobě dieselových motorů. Po celém světě zaměstnává 80 tisíc lidí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Týmové tričko Leclerca. Vlevo během testů, vpravo v sobotu v Rakousku. Foto: Getty Images / Charles Coates, Peter Fox
Další článek: Fotogalerie: Sobota před Grand Prix Rakouska 2020

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.