Ferrari připravuje do Británie sérii úprav, zvrat ale neočekává

Trati náročné na aerodynamiku jsou pro Ferrari letos problematické, proto v Maranellu připravují vylepšení vozu, která mají tuto situaci změnit. Italové ale neočekávají, že by se dotáhli na Red Bull.
Ferrari připravuje do Británie sérii úprav, zvrat ale neočekává

Pro Ferrari přijde na Silverstonu důležitá zkouška. Musí potvrdit, že slibná forma z posledních Grand Prix nebyla dána jen vlastnostmi městských okruhů. Rychlé zatáčky britské trati prověří práci maranellských aerodynamiků.

"Scuderia přiveze do Anglie úpravy aerodynamiky, ale bylo by nereálné očekávat, že zvrátí současné rozložení sil," varovalo Ferrari. "Kouzelnickou hůlku nemáme, nemá ji nikdo, takže recept je stejný pro všechny, pracovat, pracovat, pracovat."

V Británii vstoupí v platnost nařízení FIA, které zakáže foukání difuzoru, když není plyn otevřený jezdcem. Kdo na této změně nejvíc vydělá nebo prodělá, si Ferrari netroufá hodnotit.

"V tuto chvíli si nikdo nemůže být jistý tím, jestli to bude významný faktor," uvedla italská stáj. "Situace se začne vyjasňovat až v pátek během volných tréninků. Mezitím děláme vše, abychom byli na tento závod co nejlépe připraveni, tvrdě pracujeme v každé oblasti vývoje. V první linii jsou také jezdci, podávají zpětnou vazbu na technických poradách a za volantem simulátoru."

Další článek: Red Bull chce jezdce, který se vyrovná Vettelovi