Ferrari příjemně překvapily pneumatiky, rychlost F60 je dobrá

Největší starosti dělá nespolehlivost techniky.
Jezdci týmu Ferrari zajeli v pátek dva nejrychlejší časy a potvrdili, že v Sepangu se jim bude dařit více než v Melbourne. Hodnotit konkurenci si u Ferrari zatím netroufají, navíc jim vrásky stále dělá nespolehlivost vozu.

Nejlepší páteční čas si připsal Kimi Räikkönen. "Dopoledne jsme měli problém s KERS, který nás stál nějaký ten čas, ale podařilo se nám téměř vše dohnat odpoledne," řekl Fin. "Mysleli jsme si, že by se tu situace mohla změnit ve srovnání s Melbourne, ale je stále příliš brzy na srovnání s konkurencí. Můžeme si ale být jistí tím, že pokud vůz nemá technické problémy, jsme konkurenceschopní."

Rozdíly vůči Austrálii potvrdil i Felipe Massa, kterého potěšila zejména měkčí směs pneumatik. "Je tu větší přilnavost a měkčí pneumatiky fungují dobře, dokonce i na delší vzdálenost. Když se podíváme na dnešní výsledkové listiny, tak se nám samozřejmě trochu ulevilo, i když je třeba to hodnotit s určitou opatrností," řekl.

Šéf Scuderie Stefano Domenicali pak upozornil na skutečnost, že je startovní pole v Sepangu velmi vyrovnané: "Samozřejmě je příliš brzy na hodnocení, jak si stojíme vůči konkurenci, ale vše je velmi vyrovnané, vzhledem k tomu, že se prvních patnáct jezdců v druhém tréninku vešlo do jedné sekundy. Spolehlivost zůstává naší prioritou. Dnes jsme znovu měli problém, který by v závodě znamenal odstoupení."

Šéfinženýr Ferrari Luca Baldisserri potvrdil, že tým příjemně překvapily pneumatiky: "Podle toho co jsme dnes viděli, tak se situace zdá být velmi odlišná od Melbourne, hlavně co se týče konzistence měkčí směsi pneumatik. Z tohoto pohledu to byl dobrý den, ale musíme pečlivě pracovat na všech detailech s ohledem na spolehlivost vozu.
Další článek: McLaren suspendoval sportovního ředitele, Hamilton se omluvil

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.