Ferrari přesune Binotta z boxové zdi do garáže

Ferrari v důsledku změn v týmu pozmění sestavu na boxové zdi.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Ferrari přesune Binotta z boxové zdi do garáže | Foto: Getty Images / Charles Coates

Dva jezdci na trati. Nejviditelnější část každého týmu. Za sebou mají početnou část inženýrů a také vedení týmu. U boxové zdi sedí sedm lidí, další jsou v garáží, v zázemí týmu a také v továrně.

Ferrari teď přesune Binotta z boxové zdi do garáže. Nebude prvním šéfem týmu, který bude závod sledovat z garáže. U Mercedesu to funguje stejným způsobem už roky. Konec konců záběry Tota Wolffa, jak v garáži bouchá rukou do stolu, se staly slavnými meme.

Přesun souvisí se změnami struktury vedení. Novým šéfem strategie Ferrari se stal 26letý Brit Ravin Jain, který v týmu působí od roku 2016. Funkci přebírá po Inakim Ruedovi, který nyní zastává post sportovního ředitele.

„Když jsme v únoru představovali novou strukturu, řekli jsme, že Laurent (Mekies, pozn. redakce) přebírá roli závodního ředitele," uvedl mluvčí Ferrari pro Motorsport.com. „A Inaki Rueda měl převzít roli sportovního ředitele a zároveň zůstat šéfem strategie.“

„V první části sezony jsme provedli proces, kdy Inaki krok za krokem přebíral tuto odpovědnost a stínoval Laurenta. Nyní tento proces dospěl do bodu, kdy to má plně na starosti on. A Laurent jako závodní ředitel dohlíží na vše, co se děje na trati.“

„Další novinkou je, že Ravin Jain bude mít na starosti strategii a bude na boxové zdi.“

Jain vystudoval fyziku a matematiku na Oxfordské univerzitě. V roce 2013 ještě jako student krátce pracoval na letní brigádě v Caterhamu, kde se věnoval zpracování dat. Následující léto pracoval ve Williamsu na návrhu softwaru v oddělení strategie..

V roce 2015 pak absolvoval třetí letní brigádu ve Ferrari, kde pracoval na strategii a matematickém modelování. V roce 2016 se po dokončení studia připojil k týmu.

„Je to velmi mladý inženýr a byl vybrán prostřednictvím Inženýrské akademie Ferrari,“ vysvětlil mluvčí týmu. „Takže svým způsobem je to paralelní s kariérou, kterou Charles absolvoval v jezdecké akademii.“

„Jsme rádi, že je vidět, že lidé mohou v týmu růst a přebírat stále větší odpovědnost. Můžete dostat příležitost, aniž byste museli přijít z různých týmů, a tak dále.“

Další článek: V posledním tréninku v Baku byl nejrychlejší Gasly. Verstappen boural

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00