Ferrari překvapeno svou rychlostí

Jezdci Ferrari Fernando Alonso a Felipe Massa byli příjemně překvapeni svou rychlostí v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Kanady.
Ferrari překvapeno svou rychlostí

Po slibných výkonech ve volných trénincích, se Ferrari podařilo skvěle umístit i v kvalifikaci na nedělní Velkou cenu Kanady v Montrealu. Fernando Alonso skončil druhý za suverénem letošního roku Sebastianem Vettelem.

"Jsme pouze dvě desetiny za Red Bullem, což je mnohem lepší, než jsme očekávali," prohlásil Alonso po kvalifikaci. "Auto je zde velmi konkurenceschopné. Je skvělé být zpátky v boji o přední pozice."

Jeho kolega Felipe Massa skončil hned za ním a do zítřejšího závodu vyrazí ze třetího místa. "Byla to pro nás dobrá kvalifikace. Vypadá to, že jsme konkurenceschopní v porovnání s ostatními týmy," řekl Massa na tiskové konferenci po kvalifikaci.

"Věděli jsme, že jsme mnohem blíže Red Bullu ve srovnání s předchozími závody. Musíme se dobře připravit a doufáme, že budeme mít zítra stejně dobrý den jako dnes," dodal Brazilec.

Dobrý výsledek Ferrari v kvalifikaci byl údajně částečně ovlivněný nastavením McLarenu, který zítra spoléhá na déšť a podle toho své vozy nastavil. Alonso si nemyslí, že by zítřejší závod ovlivnil déšť.

"Předpověď na zítřek hlásí déšť a my jsme letos ještě v mokrých podmínkách nezávodili," podotkl Alonso. "Nesmíme zapomenout na McLaren i přes jejich horší postavení na startu. Mají nastavení do mokra a mohli by být velmi konkurenceschopní."

"Podmínky se mohou změnit, takže dnes byla kvalifikace možná méně důležitá. Ale karty pro zítřek jsou rozdány a myslím si, že máme šanci vyhrát závod," uzavřel Alonso.

Další článek: Red Bull: pole position jsme nepředpokládali

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.