Ferrari přejmenovalo svůj letošní monopost na F150th Italia

V tiché reakci na žalobu Fordu přejmenovalo Ferrari své auto, na svých stránkách začalo přepisovat původní název F150 na F150th Italia.
Ferrari přejmenovalo svůj letošní monopost na F150th Italia

Jak jsme vás dnes informovali, automobilka Ford podala v Detroitu soudní žalobu na Ferrari kvůli označení letošního monopostu F150, protože sama již od sedmdesátých let vyrábí pickup s označením F-150, na které má ochrannou známku.

Ferrari zatím nevydalo žádné oficiální prohlášení, ale v tichosti začalo přepisovat označení svého monopostu na svých webových stránkách, teď uvádí název F150th Italia.

Italové dokonce přepsali i původní článek z 27. ledna, v kterém jméno letošního vozu oznámili v předvečer maranellské prezentace.

Aktualizace
Ferrari vydalo ve čtvrtek odpoledne tiskové prohlášení, v kterém uvedlo, že název F150 nemělo nikdy v úmyslu použít na jakémkoliv obchodním výrobku, takže podle něj žádná záměna s Fordem F-150 nehrozí. Písemně to vysvětlilo přímo také americké automobilce.

Ferrari znovu připomnělo, že F150 použilo na oslavu 150. výročí sjednocení Itálie a od začátku toto označení prý zkracovalo F150th Italia. Aby ukázalo dobrou vůli, rozhodlo se, že všude bude používat celý název F150th Italia, proto ho na svých webových stránkách přepsalo.

Další článek: Kubica byl propuštěn z jednotky intenzivní péče, ale jen dočasně