Ferrari představilo vůz pro sezónu 2010

Tým Ferrari dnes jako první ze všech představil svůj nový monopost s označením F10. Vůz se liší po technické stránce kvůli pravidlům, barevně se projevil příchod Santanderu.

"Tento šampionát pro nás bude velmi důležitý," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Ten předchozí nebyl z různých důvodů dobrý, proto chceme být v tom nadcházejícím konkurenceschopní, a to si Ferrari také zaslouží."

"Máme dva nové jezdce. Proč dva nové jezdce? Fernando Alonso je dvojnásobný mistr světa a řekne, že po druhém titulu chce třetí. Už patří mezi velké šampióny formule 1. Pro něj a pro nás je to ta správná chvíle, chce být úspěšný a my chceme pracovat týmově."

"Felipe, mluvíme o novém Felipovi, má vše, aby po tak dramatickém loňském šampionátu s nehodou v Maďarsku dokázal, že je úspěšný. Dokáže, že chce pokračovat v cestě, kterou osud přerušil v Maďarsku. Oběma přeji hodně štěstí."

Jako první měl usednout za volant nového vozu Massa po prezentaci ve Fioranu, kvůli špatnému počasí ale tým první jízdu zrušil.

"Měl jsem tu nehodu a všechno ostatní," řekl brazilský pilot. "Jsem hrdý, šťastný a cítím, že chci s týmem pracovat více než kdy jindy. Takže opravdu doufám, že je tohle konkurenceschopný vůz. Budeme bojovat o šampionát a naše Ferrari - červený vůz bude na pole position."

Alonso absolvoval svojí první prezentaci s týmem Ferrari a přiznal, že to pro něj znamená velké emoce. "Na výzvu a zodpovědnost využít potenciál vozu na sto procent jsme připraveni," uvedl Španěl. "Felipe a já budeme velmi silný tým a doufáme, že s tímto vozem vyhrajeme šampionát, aby na nás byli fanoušci Ferrari na celém světě hrdí."

Fotogalerie nového vozu Ferrari F10 je ZDE.

Další článek: Renault se údajně rozhodl pro Petrova