Ferrari představilo vůz pro rok 2016

Po Williamsu představilo dnes nový vůz také Ferrari.
Ferrari představilo vůz pro rok 2016

Nový vůz nese označení SF16-H. V letošním roce bude na Ferrari vyvíjen ještě větší tlak než obvykle. Vloni udělala Scuderia velký krok v oblasti pohonné jednotky a dokázala třikrát vyhrát. Letos by měla být vážným soupeřem Mercedesu. 

Nový vůz Ferrari zaujme na první pohled zejména větší množstvím bílé barvy, o čemž se spekulovalo již delší dobu.

Na trati ale budou hrát důležitou roli jiné věci. Scuderia nepochybně zapracovala na své pohonné jednotce, ale také v oblasti aerodynamiky. Patrný je kratší noc i štíhlejší kryt motoru. V Maranellu zřejmě pracovali také na lepším chlazení. Po čtyřech letech má navíc Ferrari vpředu zavěšení push-rod. 

„Obvykle nestanovuji cíle, ale můj šéf cíle pro tým stanovil,“ řekl Arrivabene. „Myslím, že se tento rok musíme snažit o něco více. Chtěli bychom bojovat až do konce šampionátu. Vím, že to nebude snadné, protože naši konkurenti nespí, ale jsme odhodláni udělat maximum.“

Simone Resta potvrdil, že vůz je více kompaktní a užší, což by mělo zlepšit aerodynamiku. Nový nos znamená, že vzduch bude proudit pod vůz jiným způsobem, i na to museli v Maranellu myslet.

Další velké změny nevidíme. U pohonné jednotky pracovalo Ferrari mimo jiné na spalování a turbu. 

Foto: Ferrari 

Další článek: Mercedes vyjel na trať s novým vozem

27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00