Ferrari potvrdilo, že vedle Vettela bude příští rok jezdit Leclerc

Kimi Räikkönen u Ferrari na konci letošní sezóny končí. Vedle Sebastiana Vettela bude příští rok jezdit Charles Leclerc.
Ferrari potvrdilo, že vedle Vettela bude příští rok jezdit Leclerc

Charles Leclerc přijde do Maranella po pouhém roce u Sauberu. O jezdecké sestavě údajně rozhodl před svou smrtí Sergio Marchionne a nové vedení jeho rozhodnutí nezměnilo.

Kimi Räikkönen na konci sezóny končí u Ferrari a přestupuje do Sauberu!

Kimi Räikkönen na konci sezóny končí u Ferrari a přestupuje do Sauberu!

Scuderia byla v potvrzení Leclerca velmi stručná. Prohlášení má jen 161 znaků a to včetně mezer, datumu a upřesnění, že bylo napsáno v Maranellu.

Poslední otázkou, kterou je potřeba vyřešit, je sestava Sauberu. Předpokládalo se, že Leclerca nahradí Antonio Giovinazzi. Do Sauberu se ale po 17 letech vrací Kimi Räikkönen. Musíme si počkat, zda Marcus Ericsson u týmu zůstane, nahradí ho Giovinazzi (spíše nepravděpodobné) nebo někdo úplně jiný.

Žije sen Julese Bianchiho

Charles Leclerc jde ve stopách svého kamaráda Julese Bianchiho. Jemu a svému otci, který už také není mezi námi, poděkoval za vše, co ho naučili. Poděkování se dočkal také Nicolas Todt, který je Leclercovým manažérem od roku 2011.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Jaké jsou aktuální výkony všech motorů? Ferrari je nejsilnější jen v kvalifikaci

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.