Ferrari potvrdilo, že vedle Vettela bude příští rok jezdit Leclerc

Kimi Räikkönen u Ferrari na konci letošní sezóny končí. Vedle Sebastiana Vettela bude příští rok jezdit Charles Leclerc.
Ferrari potvrdilo, že vedle Vettela bude příští rok jezdit Leclerc

Charles Leclerc přijde do Maranella po pouhém roce u Sauberu. O jezdecké sestavě údajně rozhodl před svou smrtí Sergio Marchionne a nové vedení jeho rozhodnutí nezměnilo.

Kimi Räikkönen na konci sezóny končí u Ferrari a přestupuje do Sauberu!

Kimi Räikkönen na konci sezóny končí u Ferrari a přestupuje do Sauberu!

Scuderia byla v potvrzení Leclerca velmi stručná. Prohlášení má jen 161 znaků a to včetně mezer, datumu a upřesnění, že bylo napsáno v Maranellu.

Poslední otázkou, kterou je potřeba vyřešit, je sestava Sauberu. Předpokládalo se, že Leclerca nahradí Antonio Giovinazzi. Do Sauberu se ale po 17 letech vrací Kimi Räikkönen. Musíme si počkat, zda Marcus Ericsson u týmu zůstane, nahradí ho Giovinazzi (spíše nepravděpodobné) nebo někdo úplně jiný.

Žije sen Julese Bianchiho

Charles Leclerc jde ve stopách svého kamaráda Julese Bianchiho. Jemu a svému otci, který už také není mezi námi, poděkoval za vše, co ho naučili. Poděkování se dočkal také Nicolas Todt, který je Leclercovým manažérem od roku 2011.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (68) Další článek: Jaké jsou aktuální výkony všech motorů? Ferrari je nejsilnější jen v kvalifikaci
14:18 | První závod F2 vyhrál Armstrong. Piastri devátý, Čou se roztočil a dojel na chvostu pole. V závodě byly 2 safety cary, jeden (resp. dva) virtuální.
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30