Ferrari potvrdilo, že Schumacher chce závodit za Mercedes

Michael Schumacher informoval Ferrari o "velmi silné možnosti", že bude příští rok závodit ve formuli 1 za tým Mercedes. Novinářům to dnes prozradil prezident Ferrari Luca di Montezemolo.

Ferrari současně již opustila Schumacherova dlouholetá asistentka Sabine Kehmová a další lidé ze Schumacherova okolí upravují své plány do budoucna.

"Hovořil jsem s ním ve středu a řekl mi, že je to velmi pravděpodobné, ale ještě ne stoprocentní," řekl Montezemolo novinářům při společném obědě ve Fioranu.

Jako první vůbec informaci přinesl spolupracovník televize BBC a bývalý šéf týmu formule 1 Eddie Jordan. Ten dokonce prohlásil, že k dohodě mezi Mercedesem a Schumacherem dojde.

Podle informací F1sports Michael Schumacher plánuje několikadenní testy ve formuli GP2, aby podrobil svůj krk skutečnému zátěžovému testu. Podle všeho je právě zdravotní stránka jediným otazníkem visícím nad návratem sedminásobného mistra světa do formule 1.

Luca di Montezemolo prohlásil, že Schumacherův návrat by byl dobrou zprávou pro formuli 1, ale přitom si neodpustil pár narážek:

"Jeden pán, co si řiká Michael Schumacher, mi v září volal a řekl, že chce prodloužit poradenskou smlouvu pro Ferrari. Vypadalo to, že také ve Ferrari jeho kariéra skončí. Ale pak je tu ještě jeden, co vypadá jako on, 40 nebo 41 roků, Němec, se stejným jménem, co se rozhodl pro novou kariéru.

Takže si myslím, že tohle dvojče, další Michael Schumacher, stejného věku, stejných schopností, stejného nasazení a ducha, bude závodit příští rok pro Mercedes.

Skutečný Michael Schumacher mi vždycky říkal, že chce ukončit kariéru ve Ferrari."

Luca di Montezemolo prozradil, že nepovedený Schumacherův letní návrat šampiona "zdrtil".

"Ale lékaři jasně řekli, že nemůže závodit," dodal.

Potvrzení, zda se Schumacher skutečně vrátí či nikoli, by mělo padnout na konci prosince či na začátku ledna. Schumacher se letos v dubnu velmi vážně zranil na motocyklu. Úplné uzdravení již v létě bylo předpovídáno na konec letošního roku.

Další článek: Stáhněte si letošní poslední číslo magazínu F1sports

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.