Ferrari potvrdilo, že Mattia Binotto rezignuje na svou funkci

Ferrari v úterý dopoledne potvrdilo, že Mattia Binotto rezignuje na svou funkci šéfa stáje Ferrari.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ferrari potvrdilo, že Mattia Binotto rezignuje na svou funkci | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Podle Ferrari Binotto rezignuje na svou funkci k 31. prosinci. Na jméno jeho nástupce si musíme počkat do nového roku.

„Chtěl bych Mattiovi poděkovat za jeho velký přínos, kterého dosáhl během 28 let působení u Ferrari, a zejména za jeho vůdčí schopnosti, díky nimž byl tým v uplynulé sezóně opět konkurenceschopný,“ uvedl ředitel Ferrari Benedetto Vigna.

„Díky tomu jsme v silné pozici, abychom mohli obnovit náš závazek, především vůči našim úžasným fanouškům po celém světě, a získat nejdůležitější trofej v motorsportu. Všichni ve Scuderii i v širší komunitě Ferrari přejeme Mattiovi do budoucna vše nejlepší.“

Konec v Maranellu po 28 letech

„S lítostí, kterou to s sebou nese, jsem se rozhodl ukončit svou spolupráci s Ferrari,“ uvedl Binotto.

„Odcházím ze společnosti, kterou miluji a jejíž součástí jsem byl 28 let, s klidem, který pramení z přesvědčení, že jsem vynaložil veškeré úsilí k dosažení stanovených cílů. Opouštím sjednocený a rostoucí tým. Silný tým, který je, jak jsem si jist, připraven dosáhnout nejvyšších cílů a kterému přeji vše nejlepší do budoucna. Myslím, že je správné učinit tento krok v této době – jakkoli pro mě bylo toto rozhodnutí těžké. Chtěl bych poděkovat všem lidem v Gestione Sportiva, kteří se mnou sdíleli tuto cestu plnou obtíží, ale také velkého uspokojení.“

Binotto nastoupil k Ferrari v roce 1995 do oddělení motorů. V roce 2013 se stal jeho ředitelem, o tři roky později nahradil Jamese Allisona a stal se technickým šéfem týmu.

V roce 2019 se pak po konci Maurizia Arrivabeneho stal šéfem týmu. Objevily se už spekulace, že o Binottovy služby má zájem několik týmů. 

Kdo bude nástupce?

Ferrari uvedlo, že „nyní začíná proces výběru nového šéfa týmu Scuderia Ferrari, který by měl být ukončen v novém roce.“

Za favorita je považován Frédéric Vasseur, který dnes působí ve vedení Alfy Romeo (Sauber). Spekulovalo se také o Seidlovi z McLarenu a v průběhu víkendu se skloňovalo jméno Rosse Brawna, který ale ve svém sloupku pro oficiální web F1 uvedl, že chce F1 sledovat už jen z gauče.

Spekulaci o konci Binotta přinesl jako první před dvěma týdny italský novinář Leo Turrini. Ten kromě Vasseura zmiňoval také jméno Antonello Coletta, který stojí za úspěchy Ferrari v GT. Jeho přestup ale dává menší smysl, protože jeho část Ferrari se nyní chystá na velký návrat do Le Mans.

Další článek: Gasly opět volá po změně systému trestných bodů

Témata článku: ,