Ferrari potvrdilo, že Massovi v monackém závodě prasklo zavěšení kola

Podle zjištění inženýrů Ferrari Felipe Massa nechyboval, když v neděli v Monte Carlu havaroval na konci cílové rovinky.
Ferrari potvrdilo, že Massovi v monackém závodě prasklo zavěšení kola

Massova závodní nehoda vypadala úplně stejně jako ta, kterou měl v sobotu dopoledne a v jejímž důsledku musel vynechat kvalifikaci. Pozadí ale bylo jiné.

Zatímco se ve třetím volném tréninku jednalo o jezdeckou chybu, v závodě šlo o selhání techniky. Prokázaly to pondělní analýzy Ferrari v Maranellu. "Zjištění validovala první dojmy inženýrů a potvrdila, že nehodnu způsobilo prasknutí dílu zavěšení levého předního kola," uvedlo Ferrari.

Italský tým ví, že takové problémy můžou být drahé. "Od teď bude důležité podávat konzistentní výkony. Pořadí v šampionátu je velmi vyrovnané a počet silných konkurentů roste," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Je to scénář, ve kterém je cenný každý bod a každá setina výkonnosti se stává důležitou."

"Samozřejmě dobře víme, že o jeden problém méně se spolehlivostí může ovlivnit výsledek šampionátu. V nadcházejících dnech nás čeká hodně práce, abychom se co nejlépe připravili na Montreal. Vyhrneme si rukávy a soustředíme se na úkoly, které leží před námi."

Šéf Scuderie na závěr potvrdil, že je Felipe Massa po svých nehodách v pořádku, vyvázl jen s modřinami.

Další článek: Mercedes pochybuje, že s pneumatikami už nebude mít problémy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.