Ferrari potvrdilo, že Massovi v monackém závodě prasklo zavěšení kola

Podle zjištění inženýrů Ferrari Felipe Massa nechyboval, když v neděli v Monte Carlu havaroval na konci cílové rovinky.
Ferrari potvrdilo, že Massovi v monackém závodě prasklo zavěšení kola

Massova závodní nehoda vypadala úplně stejně jako ta, kterou měl v sobotu dopoledne a v jejímž důsledku musel vynechat kvalifikaci. Pozadí ale bylo jiné.

Zatímco se ve třetím volném tréninku jednalo o jezdeckou chybu, v závodě šlo o selhání techniky. Prokázaly to pondělní analýzy Ferrari v Maranellu. "Zjištění validovala první dojmy inženýrů a potvrdila, že nehodnu způsobilo prasknutí dílu zavěšení levého předního kola," uvedlo Ferrari.

Italský tým ví, že takové problémy můžou být drahé. "Od teď bude důležité podávat konzistentní výkony. Pořadí v šampionátu je velmi vyrovnané a počet silných konkurentů roste," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Je to scénář, ve kterém je cenný každý bod a každá setina výkonnosti se stává důležitou."

"Samozřejmě dobře víme, že o jeden problém méně se spolehlivostí může ovlivnit výsledek šampionátu. V nadcházejících dnech nás čeká hodně práce, abychom se co nejlépe připravili na Montreal. Vyhrneme si rukávy a soustředíme se na úkoly, které leží před námi."

Šéf Scuderie na závěr potvrdil, že je Felipe Massa po svých nehodách v pořádku, vyvázl jen s modřinami.

Další článek: Mercedes pochybuje, že s pneumatikami už nebude mít problémy

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?