Ferrari potvrdilo, že do tréninků nasadí Švarcmana

Každý tým formule 1 musí letos nasadit do dvou prvních tréninků mladého jezdce. Ferrari se chystá nasadit Roberta Švarcmana.
Foto: Ferrari
Ferrari potvrdilo, že do tréninků nasadí Švarcmana  | Foto: Ferrari

Týmy musí do každého ze dvou vozů nasadit v jednom tréninku (celkově tedy ve dvou) jezdce, který ve F1 odjel maximálně dvě grand prix. Teoreticky tak nemusí jít jen o jezdce z formule 2 a formule 3 nebo obecně mladé jezdce.

Zatím jsme v této oblasti příliš mnoho aktivity neviděli. Red Bull nasadil ve Španělsku Vipse, Nyck de Vries se pak ve Španělsku svezl ve voze Williamsu a ve Francii ve voze Mercedesu.

Dění posledních dní pravděpodobně ovlivní také tento program. Není asi moc reálné, že Oscar Piastri bude v prvním tréninku jezdit s vozem Alpine, což bylo určitě ještě před Maďarskem v plánu.

Ferrari hodlá nasadit Roberta Švarcmana. „U& nás to bude Robert Švarcman, který absolvuje naše dva první tréninky,“ potvrdil závodní ředitel Ferrari Laurent Mekies.

„Ještě jsme se přesně nerozhodli, na kterých závodech to bude, ale máte pravdu, když říkáte, že byste si nevybrali závody jako Singapur nebo závody, kde jezdci potřebují více jízd.“

Švarcman je členem Jezdecké akademie Ferrari od roku 2017. V roce 2019 vyhrál F3, o dva roky později byl druhý ve formuli 2 za Oscarem Piastrim.

Nyní je Švarcman bez závodního angažmá, pracuje pro Ferrari na simulátoru. V Maranellu letos spustili nový simulátor, takže se rozhodně nenudil.

„Jsem hrdý na to, že budu moci řídit Ferrari o závodním víkendu, a také mě velmi zajímá ověření korelační práce, kterou jsme s inženýry odvedli na simulátoru,“ řekl Švarcman pro Motorsport.com.

„Strávili jsme spoustu hodin vylepšováním virtuálního vozu a jeho co největším přiblížením realitě. Nyní se nemohu dočkat, až výsledky této práce uvidím na vlastní oči.“

Švarcman se narodil v Tel Avivu a má ruské i izraelské občanství, přičemž závodí pod izraelskou licencí.

„Vždy jsem samozřejmě měl izraelský pas, a proto jsem se v době, kdy se situace mezi Ruskem a Ukrajinou zhoršila, rozhodl požádat o licenci v Izraeli,“ dodal.

Další článek: 12 měsíců v 60 sekundách. Podívejte se, jak probíhá stavba továrny Astonu Martin

Témata článku:

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink 05.00–06.00
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00