Ferrari potvrdilo Massu pro rok 2013

Felipe Massa zůstane podle očekávání u Ferrari i v příští sezóně, bude dál závodit po boku Fernanda Alonsa. Čeká ho osmý rok v červené závodní sedačce.
Ferrari potvrdilo Massu pro rok 2013

Massa naznačil už Koreji, že je jeho budoucnost vyřešená, prezident Ferrari Luca di Montezemolo pak včera prohlásil, že dnes proběhne v Maranellu klíčová schůzka o Brazilcovi.

Jejím výsledkem je oficiální potvrzení prodloužení Massovy smlouvy na rok 2013. Bude to jeho osmá sezóna v barvách maranellské stáje.

"Jsme rádi, že jsme prodloužili vztah s Felipem o další rok," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Je součástí naší rodiny více než 10 let a ukázal, zvlášť v této poslední části sezóny, že je znovu konkurenceschopný na nejvyšší úrovni, jak se očekává od každého jezdce za volantem Ferrari."

"Felipeho jsme vždy podporovali, dokonce i v těch nejtěžších chvílích jeho kariéry, a jsme si jistí, že za to stojí a že se nám odmění za důvěru, kterou do něj vkládáme."

Massa poděkoval Ferrari za důvěru a slíbil, že udělá vše, aby Ferrari pomohl splnit cíle, které si vytyčí. "S touto dohodou jsem velmi spokojený," uvedl. "Ferrari je moje sportovní rodina a ve formuli 1 jsem vždy závodil s motory vyrobenými v Maranellu. Nedokážu si sám sebe představit v monopostu poháněném jiným motorem."

Uzavřely se tak sestavy všech top týmů. Ferrari jezdce nemění, Red Bull také ne a McLaren nasadí Buttona a Péreze.

Diskuze (247) Další článek: Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro poslední tři závody