Ferrari potvrdilo kritiku od Alonsa, ten se zatím postihů bát nemusí

Ferrari se v oficiálních vyjádřeních snaží uklidňovat situaci. Luca di Montezemolo pouze naznačil, že čas od času by bylo potřeba neposlušné dítě vytahat za uši.
Ferrari potvrdilo kritiku od Alonsa, ten se zatím postihů bát nemusí

Fernando Alonso nebyl v kvalifikaci spokojen s prací týmu a skrze rádio ho zkritizoval. Ferrari o něco později potvrdilo, že záznamy kritiky byly autentické. Přepisy komunikace oblétly svět a čile se spekulovalo o tom, jak na frustrované Alonsovy výroky zareaguje prezident Ferrari Luca di Montezemolo. Jak se zdá, v Monze se Alonso žádných následků bát nemusí. 

"Když jste otcem od rodiny, někdy je potřeba, abyste syna vytahali za uši. Pro dobro rodiny je to důležité. Je důležitým členem naší rodiny. Někdy sdílím jeho názory, že by si zasloužil lepší auto, než v současnosti má. Třeba ve Spa ale odjel vynikající závod s Ferrari, a ne s Marussií. Jsem si jistý, že minimálně stejně - ne-li lépe - zajede i v Monze," prohlásil di Montezemolo. 

Alonso už dříve své výroky omlouval tím, že byly špatně pochopeny, vytrženy z kontextu a neodpovídají celkovým pocitům z kvalifikace. S jejími výsledky i s průběhem je prý spokojen. Na startu zítřejší Velké ceny Itálie bude pátý.

Další článek: Alonsovi ujely nervy a v rádiu se pustil do svého týmu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.