Ferrari: Potřebujeme se zlepšit ve všem, hlavně s výfuky

Šéf týmu Ferrari Stefano Domenicali se domnívá, že maranellský monopost nejvíce ztrácí na konkurenci v oblasti využívání výfukových plynů pro aerodynamické účely.
Ferrari: Potřebujeme se zlepšit ve všem, hlavně s výfuky

Zvyšování přítlaku v zadní části vozu pomocí výfukových plynů je jedním z hlavních témat posledních sezón a Ferrari si myslí, že v tomto směru stále ztrácí.

"Celkově jsme blíž čelu v kvalifikaci a závodě, v kvalifikaci je rozdíl větší," řekl Domenicali pro BBC. "Ale oblast, ve které podle mě nejsme úplně na vrcholu, je výfukový efekt."

"Nejsem inženýr, ale je to relevantní k určitým podmínkám na trati, k určitým typům zatáček. Věřím, že v této oblasti jsou (Red Bull) stále lepší."

Domenicali však vidí prostor pro zlepšení všude. Současnou formu nepovažuje za dostatečnou pro vítězství v šampionátu.

"Na technické úrovni, manažerské úrovni, s úrovní našeho zázemí, na všech úrovních se potřebujeme zlepšit," uvedl. "Mojí zodpovědností je se pokusit tu situaci zlepšit a dát těm správným lidem příslušné pravomoci, aby mohli dělat svoji práci."

"Určitě nepomáhá, že jsme ve dvou z posledních tří let prohráli šampionát v posledním závodě, protože to zvyšuje tlak. I když jsme neměli nejlepší auto, ziskem titulu by bylo vše smazáno, ale takový je život. Takže jde o to zůstat v klidu a snažit se reagovat a zlepšovat."

Další článek: Force India neuspěla s odvoláním proti FondTechu

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00