Ferrari potřebuje přidat v mnoha oblastech, říká Alonso

Podle Fernanda Alonsa nemá Ferrari jedinou slabinu v podobě pohonné jednotky, na konkurencí ztrácí i v dalších oblastech.
Ferrari potřebuje přidat v mnoha oblastech, říká Alonso

V Číně se Ferrari podařil letošní nejlepší závod, když Alonso dojel na stupních vítězů. Že by to byl důsledek velkého zlepšení F14 T, si ale nemyslí.

„Nebylo to nic opravdu velkého v jedné oblasti, jen malé kroky tady, malé kroky tam,“ vysvětloval Autosportu. „Lepší přísun výkonu, lepší software, lepší koordinace, všechno nastavení, také jsme měli o trochu efektivnější aerodynamiku a trochu vyšší výkon.“

Přesto Ferrari na konkurenční Mercedes pořád ztrácelo. „Auto výkonnostně ztrácelo ve všech oblastech, nebyl to jen jeden problém,“ přiznal. „Potřebujeme lepší efektivitu, lepší aerodynamiku, lepší trakci, vyšší výkon. V prvních závodech nám scházelo hodně výkonnosti.“

Mezi Čínou a Španělskem je třítýdenní přestávka, kterou chce Ferrari samozřejmě využít k velkému zlepšení. Ale protože to samé má jako vždy v plánu také konkurence, posun Scuderie není zaručený.

„Ostatní týmy si do Barcelony přivezou pár desetin, my potřebujeme pár desetin a něco k tomu, pokud chceme dohánět,“ upozornil Španěl.

„To je výzva, před kterou teď stojíme. Nestačí, abychom vyvíjeli normálním tempem, potřebujeme k normálnímu vývoji něco navíc.“

Na titul to letos znovu nevypadá, připouští Alonso

Na titul to letos znovu nevypadá, připouští Alonso

Diskuze (16) Další článek: Po MotoGP chce Argentina zpět také formuli 1
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00