Ferrari potřebuje přidat v mnoha oblastech, říká Alonso

Podle Fernanda Alonsa nemá Ferrari jedinou slabinu v podobě pohonné jednotky, na konkurencí ztrácí i v dalších oblastech.
Ferrari potřebuje přidat v mnoha oblastech, říká Alonso

V Číně se Ferrari podařil letošní nejlepší závod, když Alonso dojel na stupních vítězů. Že by to byl důsledek velkého zlepšení F14 T, si ale nemyslí.

„Nebylo to nic opravdu velkého v jedné oblasti, jen malé kroky tady, malé kroky tam,“ vysvětloval Autosportu. „Lepší přísun výkonu, lepší software, lepší koordinace, všechno nastavení, také jsme měli o trochu efektivnější aerodynamiku a trochu vyšší výkon.“

Přesto Ferrari na konkurenční Mercedes pořád ztrácelo. „Auto výkonnostně ztrácelo ve všech oblastech, nebyl to jen jeden problém,“ přiznal. „Potřebujeme lepší efektivitu, lepší aerodynamiku, lepší trakci, vyšší výkon. V prvních závodech nám scházelo hodně výkonnosti.“

Mezi Čínou a Španělskem je třítýdenní přestávka, kterou chce Ferrari samozřejmě využít k velkému zlepšení. Ale protože to samé má jako vždy v plánu také konkurence, posun Scuderie není zaručený.

„Ostatní týmy si do Barcelony přivezou pár desetin, my potřebujeme pár desetin a něco k tomu, pokud chceme dohánět,“ upozornil Španěl.

„To je výzva, před kterou teď stojíme. Nestačí, abychom vyvíjeli normálním tempem, potřebujeme k normálnímu vývoji něco navíc.“

Na titul to letos znovu nevypadá, připouští Alonso

Na titul to letos znovu nevypadá, připouští Alonso

Další článek: Po MotoGP chce Argentina zpět také formuli 1

19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.
18. září | Podle Wurze by se mělo znovu promyslet, co bude, ve které zatáčce. Asfaltové únikové zóny jsou podle něj dobré při brzdění z vysoké rychlosti, ale v 80 % je lepší štěrk apod. Řekl to pro Autosport.
18. září | Podle Binotta přiveze Ferrari do Singapuru několik menších dílů.
17. září | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10