Ferrari popírá zájem o Räikkönena, na trh s jezdci se nedívá

Mluvčí týmu Ferrari popřel spekulace, podle kterých měl Kimi Räikkönen dostat nabídku na návrat do Scuderie v příštím roce.
Ferrari popírá zájem o Räikkönena, na trh s jezdci se nedívá

Räikkönen je posledním mistrem světa Ferrari, pro italskou stáj závodil v letech 2007 až 2009. A německý Bild přišel s tvrzením, že Ferrari kontaktovalo Fina před GP Maďarska s nabídkou na místo v příští sezóně.

Mělo se jednat o lukrativní kontrakt s platem 15 miliónů eur ročně plus bonusy a podpora pro jeho motokrosový a hokejový tým. Na dotaz agentury DPA na toto téma však Ferrari odpovědělo, že "v současnosti nemá zájem o trh s jezdci." Mluvčí týmu připomněl, že se o jezdeckých výměnách u Scuderie spekuluje každý rok, naposledy loni koloval seznam náhradníků Felipeho Massy.

V tuto chvíli lze jen těžko rozluštit, co za kterými zprávami stojí. Spekulace o zájmu Ferrari může být provokativní odpovědí Ferrari na údajný zájem Alonsa o Red Bull, snahou Räikkönenových manažerů zlepšit vyjednávací pozici vůči Red Bullu či Lotusu, nebo třeba pravdivou informací.

Je ale zřejmé, že se díky volné sedačce u Red Bullu hraje na trhu s jezdci vysoká hra, takže tomu budou odpovídat taktické prostředky.

Další článek: Ferrari testuje tři dny v Magny-Cours

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.