Ferrari pomáhá Pérezovi krotit agresivitu

Pokrok Sergia Péreze ve formuli 1 sledují nejen u Sauberu, ale také v jezdecké akademii Ferrari, jejímž je členem. Její šéf Luca Baldisserri pomáhal Mexičanovi v návratu k dobrým výsledkům.
Ferrari pomáhá Pérezovi krotit agresivitu

Pérez se letos poprvé blýskl soubojem s Fernandem Alonsem o vedení v Sepangu. Nakonec ho sice nezískal, přesto mu druhé místo zajistilo hodně pozornosti. Na další podobný výsledek musel čekat až do Kanady a Ferrari prozradilo, že mu k němu pomohlo.

"Po Monaku jsme měli se Sergiem diskuzi," vysvětloval Baldisserri. "Chtěli jsme přijít na to, proč jeho poslední výsledky po malajsijské Grand Prix nenaplnily očekávání."

"Pérez je bez pochyby talentovaný, ale často si to sám pokazí tím, že je moc agresivní, což hlavně ve formuli 1 nepřináší výsledky. Závod v Montrealu byl skvělou odpovědí, nejenže v něm Sergio jel rychle, ale také ho dobře zvládl, dokázal vydržet na trati 50 kol na jedné sadě pneumatik."

Pérez bývá často zmiňován jako potenciální náhradník Felipeho Massy, ale Sauber opakovaně prohlásil, že do konce sezóny svého pilota nepustí. A dokonce naznačil, že ani po sezóně by pro Mexičana nebylo snadné z Hinwilu odejít.

Další článek: O respektu mezi jezdci v minulosti by se dalo pochybovat, naznačil Whiting

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10