Ferrari podle Vettela neoslabí odchod jezdců ze simulátoru

Sebastian Vettel věří, že Ferrari dokáže najít náhradu za své jezdce na simulátoru Daniila Kvjata a Antonia Giovinazziho poté, co oba piloti získali pro nadcházející ročník formule 1 závodní sedačky u jiných týmů.
Ferrari podle Vettela neoslabí odchod jezdců ze simulátoru

V roce 2017 Kvjat a Giovinazzi pracovali na simulátoru Ferrari. Vettel si přitom jejich práci pochvaloval, když díky nim mohl tým vylepšovat nastavení vozu v průběhu závodních víkendů.

V letošní sezóně F1 však budou oba jezdci Vettelovými soupeři na trati, když Kvjat bude závodit za Toro Rosso a Giovinazzi za tým Sauber. U Ferrari nebude působit ani Robert Kubica, kterému italská stáj nabídla roli rezervního pilota a jezdce na simulátoru, ovšem Polák se rozhodl přijmout nabídku závodit za Williams.

Testovacími jezdci Ferrari tak jsou jeho dlouholeté opory Marc Gené a Davide Rigon.

„Osobně nejsem fanoušek simulátorů, protože to zkrátka není zábavné. Ale máte pravdu, je to velmi důležité, je to důležitá pomůcka. Na základě našich zjištění (ze simulátoru) změníme auto, je to lepší a my jsme spokojenější,“ říká Vettel.

„Jsme za kluky nesmírně vděční, protože to není nejhezčí práce v pátek večer, hlavně pokud jste mladý, ale je to důležité. Každý hraje svou roli, a nakonec my máme tu čest, že máme v našich rukou volant a řídíme vůz, který se my všichni snažíme vytvořit a dosáhnout s ním výkonnosti. Je pravda, že pro příští rok děláme krok vpřed, myslím si ale, že najdeme lidi, kteří se na to velmi dobře hodí. Jsem proto přesvědčen, že i příští rok budeme mít v tomto ohledu silný tým,“ věří čtyřnásobný mistr světa.

Foto: Getty Images / David Ramos

Další článek: Niki Lauda je opět v nemocnici