Ferrari podle Vettela musí akceptovat to, kde se nyní nachází

Sebastian Vettel opět vyzval Ferrari ke změnám poté, co v klíčové kvalifikaci formule 1 na Velkou cenu Monaka obsadil pouze čtvrtou pozici a jeho týmový kolega Charles Leclerc nepostoupil ani z první části.
Ferrari podle Vettela musí akceptovat to, kde se nyní nachází

Obtížný začátek letošní sezóny F1 pro Ferrari pokračoval také v sobotu v Monaku. Vettel ve třetím tréninku boural v zatáčce Sainte Devote.

V první části kvalifikace se lehce dotkl zdi u bazénu a posledním rychlým pokusem musel následně zachraňovat svůj postup do dalších částí kvalifikace.

V kvalifikaci Vettel nakonec obsadil čtvrté místo se ztrátou téměř osmi desetin na Lewise Hamiltona. Ten spolu s Valtterim Bottasem zajistil Mercedesu opět první řadu.

Vettel bude ve druhé řadě s Maxem Verstappenem. Dále než do Q1 se ale nedostal jeho týmový kolega Leclerc, u kterého si Ferrari bylo natolik jisté postupem, že jej už nevyslalo na trať. Monačan odstartuje šestnáctý.

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

Ptal jsem se týmu, zda znovu nevyjet. Nereagovali, říká Leclerc

„Myslím, že dnešní ráno s tím (kvalifikací) nic nemá. Nechci dávat vinu na někoho jiného. Odpoledne určitě první dvě kola potřebujete k určitému přenastavení a tomu, abyste se dostali do rytmu. Tady jsem ale už byl mnohokrát, takže to není problém,“ řekl Vettel.

„Měli jsme problémy přimět pneumatiky fungovat a pak nemáte ten pocit, jaký chcete a potřebujete. Obzvlášť přední pneumatiky dnes nefungovaly. Musíme se na to podívat hlouběji. Už nyní se snažíme toho co nejvíce pochopit. Občas to funguje,“ popisuje.

„Dnes ráno byl Charles celkem spokojený, a i já byl s těmi několika koly, které jsem zajel. Odpoledne už to ale nebylo takové. Teď je to tak, jak to je a i když nechceme, musíme to přijmout.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Druhé vítězství v sezóně získal v Berlíně di Grassi

14:37 | Prezentace Racing Pointu: odkaz
16. února | McLaren má dnes filmovací den v Barceloně...
15. února | UPDATE: Jde o letošní zbarvení na loňském voze
15. února | Na internetu je fotografie údajného letošního racing pointu: odkaz