Ferrari podle Leclerca na Red Bull nemá

Rudé vozy vypadají v Ázerbájdžánu silně, nicméně Red Bull má v současnosti nejspíš navrch. Leclerc zároveň varuje před McLarenem.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Ferrari podle Leclerca na Red Bull nemá | Foto: Getty Images / Clive Rose

Charles Leclerc (2./4.)

V Monaku Ferrari udávalo tempo, v Ázerbájdžánu je zatím podle všeho nejlépe druhé nejrychlejší. Monacký závodník má za to, že Scuderia v ulicích Baku vozy Red Bullu předstihne jen stěží. Zároveň se má na pozoru před McLarenem.

„McLaren je opravdu velmi, velmi rychlý, jen to z nějakého důvodu dnes nechtěl ukázat. Možná, že se jim nedařilo zajíždět tak čistá kola, ale pořád si myslím, že jsou o kousek před námi. Uvidíme zítra.

Vepředu bude určitě Red Bull, ale také Mercedes – byť netuším, co se s nimi dnes stalo. Nicméně očekávám, že budu zítra zase nahoře. My bychom se měli připravit na souboj s McLarenem, ten je naším hlavním soupeřem. Musíme zajistit dokonalou přípravu, protože lidi z McLarenu dělají jen minimum chyb.

Je třeba udělat maximum, abychom byli v zítřejší kvalifikaci před nimi. Ve voze jsem se dnes jinak cítil poměrně dobře, zejména při brzdění. Možná to bylo až moc pohodlné, načež jsem byl v patnácté zatáčce příliš široký. Ale nakonec je to přeci jen volný trénink, takové věci k tomu patří.

Snažil jsem se najít limity, než jsem udělal chybu, bylo to slušné kolo. Nechme se překvapit, jak to bude vypadat zítra,“ prohlásil Leclerc.

Carlos Sainz (3./3.)

Španělský pilot má za sebou rovněž poměrně dobrý pátek. V odpoledním tréninku na nejrychlejšího jezdce ztratil jen 128 tisícin.

„Pneumatiky se tu hodně drolí. Red Bull vypadal obzvlášť silně, zdá se, že na zítřek mají ještě další trumfy v rukávu. My byli slušní v kvalifikačních simulacích, ale po stránce závodní rychlosti ještě máme co zlepšovat.

Musíme zajistit, abychom zítra dokázali lépe pracovat s pneumatikami,“ ví Sainz.

Další článek: Jezdci Mercedesu bijí na poplach, auto na víc nemá

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00