Ferrari podle Hornera nechce další odklad pravidel. Věří v čistý list papíru

Týmy nadále diskutují o úsporách. Ve hře je nižší rozpočtový strop i zmrazení vývoje části vozu (zatím byl zmrazen vývoj šasi).
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ferrari podle Hornera nechce další odklad pravidel. Věří v čistý list papíru  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Rozpočtový strop by měl být snížen ze 175 na 150 milionů dolarů. Existuje ale snaha ho dostat ještě níže. Proti jsou Ferrari a Red Bull. Jejich argumenty jsou podobné.

„Existují výjimky ze všech pravidel,“ řekl Horner pro Sky. „Nemůžete nastavit stejný rozpočtový strop pro všechny týmy. První tři týmy utratí více, ale je to také proto, že vyrábíme a vyvíjíme součásti pro menší týmy, takže nemůžete mít stejný rozpočtový strop.“

FIA si ohlídá přechod McLarenu k Mercedesu

FIA si ohlídá přechod McLarenu k Mercedesu

Red Bull je ale obecně pro zmrazení vývoje i další odklad zavedení nových technických pravidel.

„Já bych posunul pravidla o další rok na rok 2023,“ řekl Horner. „Ale třeba Ferrari říká: ‚Ano, z hlediska nákladů to chápeme, ale naše auto nemusí být tak konkurenceschopné, chceme čistý list papíru.‘“

„A samozřejmě všechny týmy, které se nacházejí níže v pořadí, si myslí, že čistý list papíru změní rozložení sil. Skutečností je, že se nezmění nic, ale příští rok to přinese obrovské náklady.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ricciardo vyjmenoval pět podceňovaných jezdců a vysmekl poklonu Bianchimu

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?