Ferrari podle Hamiltona porazilo Mercedes na rovinkách

Mercedes byl letos podruhé v kvalifikaci formule 1 poražen, když pole position pro Velkou cenu Kanady získal Sebastian Vettel. Podle Hamiltona jeho vůz na Vettelovo ferrari nestačil zejména na rovinkách.
Ferrari podle Hamiltona porazilo Mercedes na rovinkách

Hamilton měl po prvních pokusech ve třetí části kvalifikace nakročeno k zisku své sedmé pole position v Montrealu. O 206 tisícin jej však porazil Vettel z Ferrari.

Vedoucí muž průběžného pořadí přesto není z výsledku zklamaný. Přiznal, že Vettel získal pole position díky rychlosti na rovince v posledním sektoru trati.

„Z nějakého důvodu se necítím být velmi zklamaný. Myslím, že jsme do toho dali vše,“ řekl Hamilton.

Lando Norris se cítí osobně dotčen Hamiltonovým vyjádřením o mladých pilotech

Lando Norris se cítí osobně dotčen Hamiltonovým vyjádřením o mladých pilotech

„Byli zkrátka rychlejší. Obzvlášť v posledním sektoru, tam nás zabili. Myslím, že to bylo tak čtyři nebo pět desetin na rovinkách. Udělali jsme ale maximum. Myslím, že načasování bylo správné, naše postupy byly skvělé, takže jsem s prací spokojen.“

I přesto, že tentokrát v boji o pole position padl, má Hamilton z těsného souboje na čele radost.

„Tohle je dobré. Takhle by se mělo závodit. Jsem rád, že se mi podařilo rozdělit obě ferrari. Zítřek bude zajímavý. Počasí je skvělé, je tu skvělá parta fanoušků, tak snad zítra předvedeme dobrou show,“ doufá Hamilton.

Bottas měl v Q3 po chybě jen jeden pokus

Jen jeden kvalifikační pokus v závěrečné části kvalifikace musel stačit druhému jezdci Mercedesu Valtterimu Bottasovi, který obsadil v kvalifikaci šesté místo.

Smyk na výjezdu z druhé zatáčky v prvním měřeném pokusu znamenal pro Bottase nejen zničenou sadu pneumatik, ale také možnost zajet v Q3 už jen jeden rychlý pokus.

„Ten první pokus byla moje chyba. Na výjezdu z druhé zatáčky jsem to musel chytit a skončil jsem v hodinách, když jsem se snažil co nejvíce minimalizovat ztrátu. Stále jsem věřil, že bych to mohl udělat, bylo to ale nepovedené kolo se spoustou probrzdění, netrefoval jsem apexy zatáček. Musím se podívat, co bylo špatně,“ říká Bottas.

I přes nejhorší kvalifikační výsledek letošní sezóny se však Bottas nevzdává „Samozřejmě se tu dá předjíždět. Uvidíme, zda bude nějaký rozdíl ve strategii, když ale nebude, bude to obtížnější. Není ale důvod pro zítra nic vzdávat. Toto je závodění, takže i když startuji tam, kde startuji, nevzdávám se.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Vettel v Kanadě ukončil sedmnáct závodů dlouhé čekání na další pole position

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.