Ferrari počítá v boji o titul už i s Räikkönenem

Kimi Räikkönen se nenápadně posouvá pořadím šampionátu jezdců nahoru, až si ho favorité začali všímat a považovat ho za jednoho ze soupeřů.
Ferrari počítá v boji o titul už i s Räikkönenem

Räikkönen je teď v poháru jezdců třetí jeden bod za Hamiltonem a s 38bodovou ztrátou na prvního Alonsa. Sice nevyhrál ani jeden závod, ale je velmi konzistentní.

"Respekt musíme mít ke všem," odpověděl šéf Ferrari Stefano Domenicali na otázku, koho teď považuje za největší hrozbu pro Alonsa. "Vždy jsem říkal, že se z Kimiho krok za krokem stává nebezpečný jezdec, je čím dál blíž."

Fin však zatím zůstává spíš černým koněm šampionátu, nejvýkonnější techniku měl v posledních závodech někdo jiný.

"Hamilton s vozem, který teď má, je velmi, velmi silný," pokračoval Domenicali. "V posledních závodech jsme viděli, že se může stát cokoliv. Takže všech prvních pět nebo šest jezdců je třeba brát velmi vážně."

Ferrari v Itálii navíc svitla naděje i v poháru konstruktérů díky tomu, že Red Bull letos poprvé nezískal ani jeden bod. Ztráta na obhájce titulu teď činí 46 bodů.

"Musím říct, že díky odstoupení Red Bullu je situace v konstruktérech sice těžká, ale otevřená pro první čtyři týmy. Pro nás je to další motivace, abychom podávali co nejlepší výkony," dodal šéf Scuderie.

Další článek: Rosberg se domnívá, že doplatil na špatnou sadu pneumatik

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10