Ferrari počítá v boji o titul už i s Räikkönenem

Kimi Räikkönen se nenápadně posouvá pořadím šampionátu jezdců nahoru, až si ho favorité začali všímat a považovat ho za jednoho ze soupeřů.
Ferrari počítá v boji o titul už i s Räikkönenem

Räikkönen je teď v poháru jezdců třetí jeden bod za Hamiltonem a s 38bodovou ztrátou na prvního Alonsa. Sice nevyhrál ani jeden závod, ale je velmi konzistentní.

"Respekt musíme mít ke všem," odpověděl šéf Ferrari Stefano Domenicali na otázku, koho teď považuje za největší hrozbu pro Alonsa. "Vždy jsem říkal, že se z Kimiho krok za krokem stává nebezpečný jezdec, je čím dál blíž."

Fin však zatím zůstává spíš černým koněm šampionátu, nejvýkonnější techniku měl v posledních závodech někdo jiný.

"Hamilton s vozem, který teď má, je velmi, velmi silný," pokračoval Domenicali. "V posledních závodech jsme viděli, že se může stát cokoliv. Takže všech prvních pět nebo šest jezdců je třeba brát velmi vážně."

Ferrari v Itálii navíc svitla naděje i v poháru konstruktérů díky tomu, že Red Bull letos poprvé nezískal ani jeden bod. Ztráta na obhájce titulu teď činí 46 bodů.

"Musím říct, že díky odstoupení Red Bullu je situace v konstruktérech sice těžká, ale otevřená pro první čtyři týmy. Pro nás je to další motivace, abychom podávali co nejlepší výkony," dodal šéf Scuderie.

Další článek: Rosberg se domnívá, že doplatil na špatnou sadu pneumatik

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00