Ferrari po závodě neznalo přesnou příčinu Leclercova odstoupení

Ani jeden z jezdců Ferrari Velkou cenu Ázerbájdžánu nedokončil.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Ferrari po závodě neznalo přesnou příčinu Leclercova odstoupení | Foto: Getty Images / Clive Rose

Sainze potkal problém s hydraulikou, Leclerca s pohonnou jednotkou. Nedokončili ani Magnussen a Čou, i když v případě čínského mladíka podle Binotta problém možná nesouvisel s komponentou od Ferrari. 

„Nevíme, jestli musíme přijmout opatření v krátkodobém, střednědobém nebo dlouhodobém horizontu. Musíme se podívat, co se stalo, ale zatím je ještě brzy,“ řekl Binotto pro DAZN.

„Motor se vrátí do Maranella, budeme ho analyzovat a zkoumat a určitě jako tým najdeme řešení.“

„Myslím, že jsme si to řekli ještě před příjezdem sem do Baku. Spolehlivost je vždy faktor, který je klíčovým faktorem v boji, stejně jako výkon,“ řekl Binotto pro Sky Sports.

Rychlost auta byla neuvěřitelná, říká Verstappen po svém 25. vítězství ve F1

Rychlost auta byla neuvěřitelná, říká Verstappen po svém 25. vítězství ve F1

„Jako tým jsme loni přes zimu hodně tlačili na vývoj vozu. Ukázalo se, že ještě nejsme plně spolehliví. Stále je na čem pracovat.“

„Ne všechny tyto problémy jsou stejné. Možná jsou některé z nich velmi rychle řešitelné. Zatím to nevím. Upřímně řečeno, myslím, že potřebujeme nějaký čas na analýzu, abychom to pochopili. Možná jsou některé z nich stejné jako problémy v minulosti, možná ne.“

Další článek: Poskakování? Nejjednodušší je zvednout auto, říká Horner. Stížnosti jezdců vnímá jako součást hry

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00