Ferrari po příchodu Vettela posiluje

Gazzetta dello Sport píše, že Ferrari najalo nové zaměstnance a výrazně tak posiluje a restrukturalizuje své řady.
Ferrari po příchodu Vettela posiluje

Sebastian Vettel je prvním čtyřnásobným mistrem světa, který přichází do Maranella. Ferrari obvykle vždy stálo o velká jména, ale nikdo z nich neměl tolik titulů.

Ve hře jsou ale také jiná zajímavá čísla. Ferrari podle Gazzetty dello Sport najalo na 60 nových zaměstnanců. Kromě toho byla výroba pohonných jednotek rozdělena do čtyř částí, kdy každá z nich má svého šéfa: Lorenzo Sassi (hlavní designer), Enrico Gualtieri (konstrukce a zkoušky), Thierry Baritaud a Stefano Lovera (ERS, elektronika).

Posiluje ale také oddělení simulací. Z Red Bullu přichází Ben Ferrey, z McLarenu pak Christopher Laws a Ashley Warne.

Kdo naopak zřejmě odejde, to je Alonsův závodní inženýr Andrea Stella, který by měl se Španělem zamířit k McLarenu. 

Ferrari má dlouhodobější plán pro návrat na vrchol. Ten počítá s tím, že by rudé vozy opět vyhrávaly až v roce 2016 nebo o rok později. To, že příští rok s Ferrari počítat nemáme, potvrdil také Andrea Agnelli – člen rodiny, která ovládá FIAT, prezident fotbalového Juventusu a podle některých i možný budoucí kandidát na křeslo šéfa Ferrari.

Další článek: GP Abú Dhabí: V prvním tréninku byl nejrychlejší Hamilton

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10