Ferrari po očku sleduje trh jezdců a přemýšlí o budoucnosti

Montezemolo uvažuje nad tím, kdo zabere v roce 2013 jezdeckou sedačku vedle Fernanda Alonsa. Bez šance prý nejsou dva němečtí jezdci, ale také Jules Bianchi či Robert Kubica.
Ferrari po očku sleduje trh jezdců a přemýšlí o budoucnosti

Podle německého magazínu Auto Motor und Sport je téměř jisté, že Felipe Massa si svou sedačku pro nadcházející sezonu udrží. Luca di Montezemolo znovu zopakoval, že třicetiletý Brazilec stále má důvěru Ferrari.

"Naše problémy netkví v jezdcích. Charakteristika letošního vozu nevyhovovala jeho jezdeckému stylu. Největší problém měl Felipe s tvrdými pneumatikami. Očekávám, že Felipe na letošní výsledky rychle zareaguje a příští rok bude zpátky. Byly časy, kdy dokázal porazit Kimiho Räikkönena a Michaela Schumachera. Takové věci se nezapomínají," řekl di Montezemolo.

Čtyřiašedesátiletý prezident Ferrari ovšem přiznává, že v případě nespokojenosti s Massovými výkony může v roce 2013 dojít k jezdeckým změnám:

"Prozkoumáváme trh. Jsou tu dva dobří, mladí Němci. Náš testovací pilot Jules Bianchi je taktéž talent. Omezení v testování ovšem nedovoluje mladým pilotům se vyvíjet. Proto jsem podporoval nasazování tří vozů a zrušení omezení testování. Možností je také Robert Kubica. Uvidíme, jak se vypořádá se svým zraněním."

Německý tisk předpokládá, že zmiňovanými Němci jsou Adrian Sutil a Nico Hülkenberg. Prvně jmenovaný nedávno přišel o místo ve Force Indii, a to právě ve prospěch Hülkenberga. Spekuluje se o tom, že Sutil touží podepsat jednoletou smlouvu u Williamsu, aby měl otevřená vrátka do dalších let a nic mu nebránilo vstoupit do italského týmu.

Diskuze (56) Další článek: Caterham příští rok bude získávat body, věří Trulli