Ferrari plánuje se Schumacherem mluvit o jeho budoucnosti

Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto má v plánu v nadcházejících týdnech probrat s Mickem Schumacherem jeho budoucnost v italské organizaci.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ferrari plánuje se Schumacherem mluvit o jeho budoucnosti | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Schumacher je od roku 2019 členem Jezdecké akademie Ferrari, když rok před tím vyhrál šampionát evropské formule 3.

Ve své druhé sezóně získal v roce 2020 titul ve formuli 2 a od následujícího ročníku závodí za tým Haas ve formuli 1.

Podle některých zpráv ale na konci roku syn sedminásobného mistra světa F1 Michaela Schumachera přijde nejen o sedačku u amerického týmu, ale také už nebude členem Jezdecké akademie Ferrari.

Binotto zdůraznil, že juniorský program je pro Ferrari velmi důležitý a řekl, že Schumacherova budoucnost bude vyřešena v následujících týdnech.

„Jezdecká akademie Ferrari je pro nás velmi důležitým pilířem našeho týmu. Hodně do Jezdecké akademie investujeme, a i nadále budeme investovat,“ řekl Binotto.

„Věříme, že je důležité rozvíjet ty největší talenty a dívat se do budoucnosti, snažit se najít ty největší talenty do červeného vozu.

„Co se Micka týče, jak jsme řekli na začátku sezóny, je důležité, aby se tuto sezónu zlepšil. Během několika závodů si s ním sedneme, společně s Haasem zhodnotíme sezónu a rozhodneme, jaká budoucnost pro něj bude nejlepší.“

Jediným pilotem, který se z Jezdecké akademie Ferrari dostal až do týmu Ferrari ve F1, je Charles Leclerc.

Další člen Jezdecké akademie, Rus Robert Švarcman, dostane v prvním volném tréninku na Velkou cenu USA možnost poprvé se svézt v rámci víkendu F1.

Další článek: Pokořím hranici 400 velkých cen F1, věří Alonso

Témata článku: , , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00