Ferrari personální zemětřesení nechystá

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo odmítl, že by chtěl vyměnit vedení týmu kvůli další sezóně bez titulu mistra světa.
Ferrari personální zemětřesení nechystá

Od závodu v Abú Zabí kolují po světě různé spekulace o personálních změnách v rámci Scuderie, které mají být důsledkem chyb, kterých se tým dopustil. Luca di Montezemolo však vyloučil, že by mělo dojít k významné reorganizaci.

"Změny v týmu? To není naše filozofie, protože už roky fungujeme podle principů dynamické stability," řekl prezident Ferrari během Světového finále ve Valencii. "Menší změny se můžou uskutečnit, ale žádná větší reorganizace to nebude. Nakonec je třeba říct, že kdybychom tu ´penaltu´ v Abú Zabí proměnili, dnes by ty diskuze byly zcela jiné."

Montezemolo dále potvrdil, že šéf týmu Stefano Domenicali, jenž nahradil ve vedení Gestione Sportiva Jeana Todta před třemi roky, má jeho plnou důvěru. Ferrari bude pokračovat příští rok také se stejnými jezdci, i když letošní výkony Felipeho Massy zaostaly za očekáváními.

Brazilec se však necítí ohrožený a nemá pocit, že by měl nůž na krku. "Nemyslím, že by rok 2011 byl pro mě klíčový," řekl. "V takové situaci jsem byl často. Vzpomínám si na začátek roku 2006, kdy hodně lidí říkalo, že ve Ferrari vydržím jen rok. Pak jsem v té sezóně vyhrál závody a zůstal o hodně déle. V roce 2008 tu byl velký tlak, hlavně na začátku, ale podařilo se mi projet cílem posledního závodu jako mistr světa."

Massa popřel, že by jeho letošní potíže souvisely s loňskou nehodou na Hungaroringu. Zopakoval, že za vším stojí problémy se zahříváním pneumatik. Proto doufá, že Pirelli budou jeho stylu vyhovovat více.

Diskuze (53) Další článek: Race of Champions 2010
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10