Ferrari personální zemětřesení nechystá

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo odmítl, že by chtěl vyměnit vedení týmu kvůli další sezóně bez titulu mistra světa.
Ferrari personální zemětřesení nechystá

Od závodu v Abú Zabí kolují po světě různé spekulace o personálních změnách v rámci Scuderie, které mají být důsledkem chyb, kterých se tým dopustil. Luca di Montezemolo však vyloučil, že by mělo dojít k významné reorganizaci.

"Změny v týmu? To není naše filozofie, protože už roky fungujeme podle principů dynamické stability," řekl prezident Ferrari během Světového finále ve Valencii. "Menší změny se můžou uskutečnit, ale žádná větší reorganizace to nebude. Nakonec je třeba říct, že kdybychom tu ´penaltu´ v Abú Zabí proměnili, dnes by ty diskuze byly zcela jiné."

Montezemolo dále potvrdil, že šéf týmu Stefano Domenicali, jenž nahradil ve vedení Gestione Sportiva Jeana Todta před třemi roky, má jeho plnou důvěru. Ferrari bude pokračovat příští rok také se stejnými jezdci, i když letošní výkony Felipeho Massy zaostaly za očekáváními.

Brazilec se však necítí ohrožený a nemá pocit, že by měl nůž na krku. "Nemyslím, že by rok 2011 byl pro mě klíčový," řekl. "V takové situaci jsem byl často. Vzpomínám si na začátek roku 2006, kdy hodně lidí říkalo, že ve Ferrari vydržím jen rok. Pak jsem v té sezóně vyhrál závody a zůstal o hodně déle. V roce 2008 tu byl velký tlak, hlavně na začátku, ale podařilo se mi projet cílem posledního závodu jako mistr světa."

Massa popřel, že by jeho letošní potíže souvisely s loňskou nehodou na Hungaroringu. Zopakoval, že za vším stojí problémy se zahříváním pneumatik. Proto doufá, že Pirelli budou jeho stylu vyhovovat více.

Diskuze (53) Další článek: Race of Champions 2010
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10