Ferrari patří i v Monaku mezi přední týmy, tvrdí Massa

Bezproblémový začátek víkendu pro Scuderii.
Ferrari si před začátkem závodního víkendu v Monaku kladlo otázku, jestli si udrží relativní výhodu, kterou získalo díky vylepšenému vozu v Barceloně. Podle Felipeho Massy se tak stalo, i když případný další posun vpřed hodnotit nechce.

"Těžko říct, jestli jsme se od Barcelony zlepšili, ale patříme mezi přední týmy a to je dobré znamení," řekl.

Vůz F60 je podle brazilského pilota rychlý a konzistentní. Dnes navíc Ferrari nepotkaly žádné technické problémy, takže oba piloti mohli dokončit plánovaný program.

"V minulosti jsem tento okruh neměl moc rád, ale to se změnilo," dodal Massa.

Kimi Räikkönen na svého týmového kolegu ve čtvrtek rychlostně ztrácel a i když byl s volnými tréninky spokojený, přiznal, že má prostor pro zlepšení.

"Řekl bych, že se vůz choval celkem dobře. Je tu stále několik oblastí, v kterých se můžeme zlepšit, ale jsem potěšen tím, co jsme dnes zvládli," uvedl Fin.

Se začátkem závodního víkendu byl spokojený i šéf týmu Stefano Domenicali, včetně výkonnosti vozu. "Všichni jsou si velmi blízko, takže je těžké hodnotit rozložení sil, ale na základě toho, co jsme dnes viděli, můžeme říct, že jsme v dobré formě," uvedl.
Další článek: Zítra si týmy sednou spolu a pak s Maxem Mosleym

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00