Ferrari oznámilo příchod De la Rosy a datum představení nového vozu

Wrooom 2013 přinesl první zprávy. Scuderia upřesnila datum prezentace letošního monopostu a ohlásila příchod nového testovacího jezdce.
Ferrari oznámilo příchod De la Rosy a datum představení nového vozu

Pedro de la Rosa měl na letošní sezónu smlouvu na závodní sedačku s HRT, ale protože tým zanikl, ocitl se bez práce. Rovnou ale řekl, že ve formuli 1 zůstane, a tento svůj cíl splnil.

Španěl se vrací do role testovacího pilota, ovšem tentokrát ne k McLarenu, u kterého dlouhodobě působil, ale nově přichází k Ferrari. Má pomoci především s prací v simulátoru. Fernanda Alonsa tak budou podporovat v týmu dva jeho krajané, vedle De la Rosy byl už dříve potvrzen Marc Gené.

Maranellská stáj využila začátek Wrooomu také k upřesnění data představení svého nového vozu, veřejnosti ho poprvé ukáže ve své továrně 1. února. Ve stejný den bude prezentovat také Force India.

Další článek: Monopost F1 vyprodukuje za závodní víkend gigabajty dat

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.